Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Поведінка лисиці у квітні, поява молодняка

Поведінка лисиці у квітні, поява молодняка

Вавілен Асаговський 29 Март 08:27

На вулиці стрімко теплішає, а дерева та земля вкриваються зеленню, та з приходом квітня оживає не тільки флора, а й фауна країни. Саме на цей місяць припадає найактивніша фаза розмноження тваринного світу, а самі тварини потребують максимального спокою. Хижаки ж, навпаки, ведуть здебільшого більш скритний засіб життя, намагаючись, тим самим, захистити свою молодь. У цій статті ми розповімо про особливості поведінки лисиці протягом квітня. Далі — докладніше.

 

Поведінка лисиці у квітні

Лисиці завершують всі приготуванні до народження молоді. Одразу після гону, який здебільшого припадає на лютий, вони починають шукати собі нори. Лігва не є постійним місцем проживання лисиці, слугуючи лише тимчасовим прихистком для виховання молоді, лише до того моменту, як останні не будуть здатні вести самостійний засіб життя. Вже зараз, до народження молоді, самиці весь час проводять у норі, у той час як здобуттям їжі займається самець, зо дня у день проходячи десятки кілометрів у пошуках. Основу живлення для лисиці становлять здебільшого дрібні гризуни, такі як миша-полівка. Протягом цього місяця, час від часу лисиці здобувають перші приплоди русака та намагаються атакувати птахів, що ведуть наземний засіб життя. На дорослих хутрових лисиці нападають дуже рідко, оскільки забрати молодняк значно простіше, аніж ганятися за швидкими тваринами.

 

Завершення періоду розмноження

Більшість приплодів лисиці у нашій країні припадає саме на квітень. Молодь народжується на світ сліпою та вже вкритою шерстю, за рік самиця може принести від 4 до 12 лисят. На відміну від вовка, молодь лисиці, за сприятливої кормової бази, має всі шанси на виживання. Вже через 2 тижні у молоді з’являються зуби та вони повністю прозрівають, проте лисиця годуватиме їх молоком протягом півтора місяця після народження. Весь цей час здобуттям їжі займається виключно лис, на нього ж покладатиметься роль навчання молоді полювати. Загалом, до повного виходу з нори і самостійного життя, молодь лисиці проводить з батьками лише перші півроку. Цікаво і те, що більшість лисячих пар мають не одну, а декілька нір, які протягом цього періоду використовуються як запасні, на випадок небезпеки для молоді, та як укриття на випадок зустрічі із більшими хижаками. 

 

Динаміка чисельності та розселення

Лисиці, у своїй більшості займають одні й ти самі ділянки протягом усього життя. Нори використовують лише для захисту молоді, у інші сезони віддають перевагу відкритому небу. Також, на відміну від інших псових, більшість популяції цих тварин проживає у лісостеповій або степовій зонах, та лише невелика частина обирає щільні ліси. Чисельність тварин дуже залежна від багатства кормової бази, на що сильно впливає, у першу чергу, використання засобів боротьби із гризунами на полях. У голодні роки самиці приносять значно менше потомство. Проте, не дивлячись на значне коливання популяції лисиць, динаміка їх чисельності за останні роки показує лише впевнене зростання. 

Смотрите также:
1788 1
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Комментарии   

 
+1 # xolegx1994 31.08.2019 15:49
если хотите провести досуг поспокойнее, то как вариант можете подыскать хороший ресторан через https://gettable.ru отличный сервис по подбору подобных мест, хороший тем, что можно выставить фильтры исходя из своих предпочтений, а так же сразу забронировать столик, в общем-то очень удобно им пользоваться.
 

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото