Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Поведінка козулі у квітні

Поведінка козулі у квітні

Вавілен Асаговський 17 Апрель 23:24

Від початку квітня погодні умов значною мірою поліпшуються, починається квітнення дерев природа швидко зеленішає, навіть вранці відтепер не так прохолодно. Тваринний світ вже перемістився на літні ділянки, добігає кінця період розмноження у багатьох представників української фауни. У цій статті ми розповімо про типову поведінку козулі протягом квітня, чим відрізняються повадки самців та самиць та про те, як протікає перший місяць життя молодняка. Тепер про все по порядку.

 

Поведінка самиць козулі протягом квітня

Самиці козулі ведуть зграйний засіб життя, проживаючи стадами, що налічують від 3 до 10 особин. Загалом, вони мінятимуть ділянки зупинки лише за форс-мажорних обставин, а останні обираються якомога ближче до водопоїв, посеред щільних та вологих частин лісу, що наповнені чагарником. Ці тварини подорожуватимуть лише у межах своєї території, яка може бути розташована як у листяному так і хвойному лісі. Від початку весни розпочинається перехід із дерев’янистої їжі, у вигляді молодого гілля, кори та паростків молодих дерев, на трав’янисту їжу, у зв’язку із чим, як тільки підросте та буде здатна подорожувати за матір'ю молодь, вони часто відвідуватимуть солонці, аби відновити мінеральний баланс організму після довгої зими та періоду розмноження. На пасовища, що розташоване у міжліссі та широких галявинах вони виходитимуть стадами лише вранці та у сутінках, позаяк на відкритому просторі доволі важко захиститися від пекучого сонця. Більшість часу вони проводитимуть у тіні гіллястих дерев. Линяння до цього часу вже добігає завершення, хутро тварин стає значно менш щільним, світлішим та коротшим, знов ж таки аби забезпечити достатню вентиляцію шкіри тоді коли самі по собі жвачні тварини виділяють забагато тепла. Від новонародженої молоді самиці не відходитимуть а ні на мить, доки остання не стане здатною слідувати за зграєю, що станеться доволі скоро.

 

Перші місяці новонародженої козулі

Після народження, молода козуля деякий час проводить у чагарнику, де стає важкодоступною для браконьєрів, проте це не врятує їх від самців вовка, які мають дуже гарний нюх. Через це, далеко не вся молодь доживає до свого першого року, навіть не дивлячись на те, що хижак, за можливості, віддаватиме перевагу дорослим особинам. Коли, наступного місяця, вони впевнено підведуться на ноги, то стануть нерозлучні із своєю дорослою зграєю, принаймні до першого року життя.

 

Самці козулі

У самців козулі, на відміну від інших оленевих, вже закінчується зростання нових ріг, проте на них все ще присутні залишки засохлої шкіри, яку тварини зчісують о дерева. Самці, після відлучення від зграй самиць, знаходять та дотримуються нових територій, ревно захищаючи їх від інших самців навіть протягом весни. Бійки за територію поза осіннього сезону проходять значно рідше, проте вони бувають такими ж кривавими. Самці на порядок частіше за самиць навідують солонці або підсолені ділянки ґрунту, що необхідно для зростання та підтримання міцності ріг та літнього хутра.

Полювання на козулю протягом квітня ЗАБОРОНЕНО 

Смотрите также:
  282 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото

  Автор: Николай
  Автор: Олег