Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Поведінка козулі у грудні та вплив хижаків на їх чисельність

Поведінка козулі у грудні та вплив хижаків на їх чисельність

Вавілен Асаговський 21 Декабрь 14:03

Сезон полювання на копитних продовжується і в грудні, та напередодні завершення лише набирає популярності. Наступ морозів сильно змінює поведінку та раціон майже всього тваринного світу України, у той час як розвідка місцевості по свіжому снігу для мисливців стає значно простішою. У цій статті ми розповімо про типову поведінку козулі на початку зимового сезону, ділянки їх зупинок та найбільш популярні засоби полювання на неї протягом грудня. Далі — докладніше!

 

Поведінка козулі у грудні

Із наступом зими, поведінка всіх копитних змінюється кардинально. Козулі наразі ведуть осілий засіб життя, тримаючись височин або максимально закритих місцевостей, що захищають тварин від сильного прохолодного вітру. Самиці тримаються невеликими стадами, що налічують до 5-7 дорослих особин та їх цьогорічного молодняка. Самці ж триматимуться окремо, загалом поодинці, у невеликі зграї збирається лише молодь, що ще не брала участь у своєму першому періоді розмноження. Позаяк доступу до трав’янистої їжі у тварин практично немає через високий шар снігу на ґрунті, тварини кардинально змінюють свій раціон. Основу живлення всіх оленевих наразі становлять паростки молодих дерев та чагарника, на відміну від більших оленевих не їсть кору. Окрім цього, також за можливості споживають залишки їстівних грибів, зимові ягоди, опалі горіхи та жолуді. Наявність достатньої кормової бази поблизу є одним з найголовніших факторів при виборі нового місця. Козулі дуже мало пересуваються снігом, при цьому намагаються йти вже протоптаними тропами інших тварин. Найнебезпечнішою порою для них стає мінлива погода та часті перепади температур, після яких на поверхні снігу утворюється жорсткий та гострий на зламі шар криги, який ріже ноги тваринам. Взимку ці тварини годуються протягом всієї доби, проте переважно вночі. Відпочивають посеред розритого до ґрунту снігу.

 

Козуля та хижаки

Взимку особливо посилюються нападки хижаків на зграї козуль, перші вдало користуються обмеженнями на пересування копитних та забирають періодично по одній тварині від зграї. Дуже часто жертвами вовка стають молоді тварини, яким ще не виповнився рік, через неспроможність втекти навіть від вовків одинаків. У зв’язку із цим, на мисливських угіддях де загроза від хижаків дуже велика, проводяться заходи з розрідження їх популяції. У той самий час, завдяки подібним заходам та обмеженню строків полювання, популяція козулі продовжує повільно зростати по всій країні.

 

Полювання

Полювання на козулю є дуже популярним серед мисливців, оскільки це найбільш доступний та поширений представник оленевих, чиї роки мають достатньо велику трофейну цінність. Найбільшої популярності у цю пору року отримало загінне полювання, у якому мисливці, після попередньої розвідки, поділяються на дві групи: загоничі та стрільці. Після всіх попередніх приготувань, загоничі женуть тварину шумом на стрільців. У той же час, не втрачає своєї популярності і індивідуальне полювання з підходу. 

Смотрите также:
289 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото