Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Поведінка кабана протягом липня - серпня та перший рік життя його молоді

Поведінка кабана протягом липня - серпня та перший рік життя його молоді

Вавілен Асаговський 27 Июль 15:29

Спекотна погода, притаманна липню, дається легко далеко не всім тваринам, найбільше від неї страждають саме великі копитні, що мають несприятливі особливості травневої системи. Цьогорічна молодь цього копитного вже набирається сил, всі вони проводять більшість часу за пошуками їжі та, все ж, мають деякі особливості поведінки, що відрізняють їх від інших ссавців. У цій статті ми розповімо про особливості поведінки дикого кабана протягом липня – початку серпня. Далі – детальніше!

 

Поведінка дикого кабана у липні – серпні

Зважаючи на підвищені температури, денна активність кабана на піку літнього сезону поступово вкорочується. На пошуки їжі, доки температура не впаде, вони виходитимуть лише вранці або у сутінках, повертаючись до щільних та гіллястих частин лісу, загалом, до 9 години. Ці тварини віддають перевагу їжі рослинного походження, проте також здатні живитись личинками комах, жабами та, у ряді випадків,  -  дрібними гризунами. Влітку, доки у лісах ще не осипалися жолуді та горіхи, ці тварини годуються зеленню, листям та коренеплодами, час від часу, навідують окультурені людиною поля, що засіяні злаковими, кукурудзою або горохом. 

Самиці, як і інші копитні, тримаються стадами, що формуються з декількох особин та їх цьогорічного молодняка. Ще навесні, від цих стад відокремлюються самці, яким виповнився рік після народження. Молоді самці також тримаються невеликими групами, проте тільки до вступу у перший період розмноження. Дорослі сікачі дотримуються одиночного засобу життя, зустрічаючись із іншими особинами тільки у період гону.

 

Особливості життя

Для зростання міцного та жорсткого хутра, а також міцних ікол, самцю дикого кабана необхідні додаткові джерела мінералів, які вони здобувають собі у солонцях. За відсутності останніх, робітники мисливських господарств час від часу підсолюють частину ґрунту аби полегшити життя тваринам. Влітку, найбільшими проблемами для дикого кабана стають спека та комахи, проте дикі кабани знають як їх вирішити. Ночами, тварини приймають грязьові ванни, великі калюжі яких залишаються на землі у лісі після сильної зливи. Коли ґрунт на хутрі стане сухим та твердим, кабани зчісують його о старі дерева, що мають найбільш рельєфну кору, разом із комахами. Знаходячись поблизу прісноводної водойми, вони також часто купаються і там.

 

Перший рік життя молоді

Протягом першого року життя молодь невідлучна від своєї матері, виключенням стає лише період розмноження, під час якого вони тримаються дещо в стороні, проте недалеко. Самиці дуже агресивно захищатимуть свій виводок до першого року його життя, доки не народиться новий. Від моменту народження, поросяти мають смугасте забарвлення, яке змінять на темно-коричневе лише на початку осені, у момент свого першого сезонного линяння. Молоді кабани дуже швидко набирають вагу, тож відрізнити їх від дорослих особин з великої відстані після линяння стає достатньо нелегко. Наразі, молодь цієї тварини вже вільно подорожує територією лісу разом із самицями та навіть може пропливати значні дистанції водою. 

Полювання на дикого кабана протягом липня та серпня – заборонено!

Смотрите также:
436 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото