Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Поведінка єнотоподібного собаки протягом першої половини літа

Поведінка єнотоподібного собаки протягом першої половини літа

Вавілен Асаговський 12 Июнь 10:27

Червень видається дуже теплим та переважно сухим, погодні умови, загалом утворюють найкращі умови для мирної життєдіяльності та завершення періоду розмноження для багатьох ссавців та пернатих. Єнотовидний собака, інтродукований на українському просторі та доволі поширений у наших широтах нині, у цьому плані не виключення. У цій статті ми розповімо про сезонну поведінку цих тварин, у якій місцевості вони селяться та чим живляться на початку літа. Далі - детальніше!

 

Завершення сезону розмноження

Більшість молодняка єнотовидного собаки цього року з’явилася на світ ще у травні, проте й у перших числах місяця останні самиці ще продовжували приносити цуценят. В одній сім’ї, останніх налічується від 4 до 8, подекуди навіть до 13, але це скоріше рідке виключення, ніж тенденція. В цілому, в їх популяції, завдяки сприятливому, м’якому клімату України, а також практично повної відсутності природних ворогів, їх чисельність дедалі зростає.

Цуценята, як і більшість псових, народжується на світ сліпими та позбавленими зубів. Останні починають прорізатись лише через два тижні після народження. У вихованні молоді та захисті нори приймають участь як самиця, так і самець, який грає вкрай важливу для сімейства роль у забезпеченні всього сімейства їжею, допоки молодь не навчиться здобувати її самостійно. Вперше, цуценята пробують тверду їжу через 4-5 тижнів після народження, проте основу їх живлення становить молоко аж до двох місяців. Ці тварини швидко набирають вагу та у віці 2 тижнів спостерігаються разом із батьками поряд із норою. Хутро молоді відрізняється від хутра дорослих особин більш світлим відтінком, доросле хутро, більш щільне та довге з’явиться лише на шостому тижні життя.

 

Засіб життя

Єнотоподібні собаки вирощують молодняк у норах, які або виривають самостійно, або, частіше, знаходять чи віднімають у інших представників фауни. Подеколи вони сусідують у одній норі з борсуком, чи навіть з лисицею, якщо останння також займає широкі коридори борсукової нори. Не зважаючи на свою зовнішню неповороткість та малу швидкість бігу, ця тварина достатньо сильна аби відібрати нору в лисиці. На відкритих ліжках та у міцному корінні дерев залягають лише ті особини, що не знайшли собі пару та не утворили сімейство протягом минулого року.

На пошуки їжі, єнотоподібний собака виходить виключно у сутінках, у повній темряві, коли сонце вже сіло. Саме тому спостерігати за її поведінкою доволі важко. Це, перш за все, всеїдна істота, яка може живитися падлом, плодами дерев та кущів, дрібними гризунами, такими як миша полівка, яйцями наземних та водоплаваючих птахів, а також водними амфібіями та ящурами. Раціон типової для неї їжі достатньо широкий аби вони були здатними до пошуку їжі у будь яку пору року за будь яких умов. Одразу після того, як молодь стане здатною до пошуку їжі, спочатку разом із батьками, а потім і самостійно, вони ще більше часу присвячуватимуть пошукам їжі, заради того аби накопичити якомога більше жирової маси. Завдяки здатності накопичувати жир, вони нарешті стануть здатними до впевненого входу у зимовий сезон, та готовими до сезонної сплячки коли температури невблаганно падатимуть.

Полювання на єнотоподібного собаку у червні заборонене!

Смотрите также:
252 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Алена