Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Поведінка єнотоподібного собаки на початку осені

Поведінка єнотоподібного собаки на початку осені

Вавілен Асаговський 31 Август 13:54

Тваринний світ України, напередодні наступу справжньої осені та сезону похолодання намагатиметься якомога швидше набрати достатню масу для комфортної зимівлі. Це стосуватиметься не лише травоїдних, але й хижаків, навіть таких малих як єнотоподібний собака. Полювання на нього наразі залишатиметься забороненим, тож ми розповімо про його сезонну поведінку, динаміку популяції та ту невелику роль що він грає у харчовому ланцюгу української фауни.

 

Поведінка єнотоподібного собаки у вересні

Єнотоподібний собака — один з небагатьох представників української фауни, що здатен до впадіння у сплячку. Зимова сплячка в цієї тварини дуже відрізняється від інших тварин, що також здатні до тривалого зимового сну, у першу чергу тим, що за підвищеної температури вона час від часу прокидається та знов вирушає на пошуки їжі. Задля того, аби максимально комфортно пережити цей сезон, їй потрібно набрати якомога більшу жирову масу, що стане джерелом поживних речовин протягом довгого сну, який забирає значно більше енергії аніж навіть ведмежий. Разом із першими сезонними змінами клімату, розпочинається сезонне линяння, по завершенні якого, хутро тварини стає на порядок довшим, здатним зберігати тепло за найтяжчих умов. Молодь цієї тварини вже достатньою мірою виросла та вже стає здатною до самостійного існування.

Основу живлення для єнотоподібного собаки на початку осіннього сезону становлять дрібні гризуни, земноводні, птахи, до яких він може підібратись, рослинність, плоди дерев, гриби та, за можливості, навіть падло. Цього псового рахують за хижу тварину, проте як можна зрозуміти з переліченого вище, вона є радше всеїдною. Ближче до початку жовтня, наприклад, більшу частину його раціону складатимуть опалі жолуді та горіхи, їжа максимально збагачена білком та протеїнами, що дозволяє набирати масу у найкоротші строки.

 

Місце серед інших хижаків

Єнотоподібний собака є дуже вразливим перед нападом більших хижаків, оскільки пересувається землею доволі незграбно через короткі лапи, та практично нездатний втекти ні від кого. Під час полювання на неї, мисливському собаці достатньо вистежити його по запаху його сліду, а спіймати вже не складе великих труднощів. У свою чергу, на манер лисиці, єнотоподібний собака активно полює на малих гризунів, особливо полівок, за якими часто навідується на поля, та час від часу спостерігається поблизу селищ. Власні нори для зимівлі та розмноження, єнотоподібний собака вириває дуже рідко, проте його сили часто достатньо аби відібрати нору заселену лисицями.

 

Динаміка популяції

Підрахувати бодай приблизну чисельність тварин, що ведуть скритний засіб життя є доволі важкою справою, проте відомо що вона зростає із року у рік через чисельні приплоди, ігнорування її іншими хижаками та малу популярність полювання на неї людиною через обезцінене хутро. Тож з цього робиться висновок, що її популяції практично нічого не загрожує. Проте, через живлення падлом у голодні сезони, ці тварини дуже часто страждають на сказ, перебравши на себе основну роль переносника хвороби в лисиці. Не зважаючи на те, що популяція тварин переживає ледве не найкращі часи, полювання на неї досі є обмеженим.

Полювання на єнотоподібного собаку у вересні заборонене!

Смотрите также:
251 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Олександр
Автор: Жданюк Андрей
Автор: Сергей
Автор: Жданюк Андрей