Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Поведінка бобра у січні. Початок періоду гону. Дозволені засоби полювання.

Поведінка бобра у січні. Початок періоду гону. Дозволені засоби полювання.

Вавілен Асаговський 19 Январь 17:58

В умовах середини зими, діяльність тварин продовжується не тільки на землі, але й на вузьких частинах річок, які обрали собі для будування житла найбільші гризуни України, а саме бобри. Ближче до другої половини місяця, у цих тварин розпочинається період гону, під час якого вони значно частіше з’являтимуться на поверхні, кризі або приводних ділянках. У цій статті ми розповімо про сезонну поведінку бобрів, а також про засоби полювання на них в Україні. Тепер про все це детальніше.

 

Сезонна поведінка бобра в умовах прохолодного січня

Ближче до середини лютого у бобра розпочинається період парування, який, загалом, продовжується близько 2-3 тижнів. До цього моменту, гризуни будуть доволі рідко з’являтися на поверхні. Підводні нори та хатки, мають цілу кімнату із запасами їжі, накопиченими за осінньо-зимовий сезон, доки поверхню водойми ще не вкрила крига. Проте, час від часу, вони все ж будуть виходити за свіжим кормом, роль якого, найчастіше, грає товсте коріння прибережної рослинності. Окрім цього, вони також полюбляють ласувати молодою корою ясеню та осики. Самці частіше з’являтимуться на поверхні за самиць, виключаючи період гону.

Хоч полювання на бобра на території України у січні офіційно дозволене, тривожити, зайвий раз, тварин, під час періоду розмноження не рекомендується. Протягом наступного місяця, на поверхні з’являтимуться майже виключно самці, чим і може скористатись мисливець. Більшість випадків появи на поверхні буде супроводжуватись відчутними відлигами, коли температура повітря перевищуватиме нульову позначку термометра. Чисельність цих тварин була дуже сильно підірвана минулого сторіччя, коли їх здобич була слабо або взагалі не контрольована. Ми, зі свого боку, рекомендуємо з повагою відноситися до природи та враховувати складні обставини зимування тварин. 

 

Полювання на бобра взимку

В першу чергу, варто нагадати, що полювання на бобра за допомогою капканів або інших, різноманітних пасток – суворо забороняється. Тож єдиним засобом здобичі цих тварин є полювання за допомогою рушниці.

Полювання на бобра, загалом, ведеться із засідки, яка після попередньої розвідки місць проживання тварин, ретельно маскується за допомогою сухого гілля та снігу. Бобри виходять із свого укриття, у більшості випадків, вранці, а можуть і не вийти взагалі, особливо якщо почують рух на кризі або у гучні звуки у прибережній зоні. Мисливець повинен мати камуфляж, добре пристосований до місцевості, що не видає звуків тертя при рухах.

Бобер має дуже товсту шкуру та доволі великий шар жиру, у більшості тому ця тварина дуже й дуже міцна на постріл. Головною небезпекою для мисливця є підранок, що зник у норі. Підбита тварина втікає назад до хатки, й там помирає, становлячи біологічну загрозу всій колонії. Постріл повинен бути дуже прицільним, а стріляють, безпосередньо в голову. Також, при цьому, слід мати на увазі той факт, що крига володіє дуже сильними рикошетними властивостями, постріл виконується тільки тоді, коли мисливець на 100 процентів впевнений, що на лінії пострілу нікого немає.

Бажаємо вам гарно провести час за улюбленою справою. Будьте обережні виходячи на кригу під час відлиг, позаяк вона дуже ковзка, а падіння на неї небезпечно. Також радимо остерігатися ділянок із зустрічними течіями. Ні пуху, ні пера!

Смотрите также:
  375 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото

  Автор: Александр