Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Повадки перепілки у вересні. Популяція. Засоби полювання.

Повадки перепілки у вересні. Популяція. Засоби полювання.

Вавілен Асаговський 22 Сентябрь 11:23

Сезон полювання на пернату дичину протягом вересня тільки починає набирати обертів. Більша частина птахів продовжує активне жирування, масові перельоти будуть спостерігатися лише у наступному місяці, а наприкінці цього відбуватимуться лише поодинокі. Перепілка – не найбільший птах з тих на кого ведеться полювання, однак популярність полювання на нього дуже висока в частинах країни де він водиться. У цій статті ми розповімо про те, як змінюються повадки перепілки із наступом осені, де і чим вона харчується а також, про основні засоби полювання на цього птаха. Тепер про все по порядку.

 

Повадки перепілки у вересні

К залежності від погодних умов, відліт на зимівлю у перепілок розпочинається наприкінці вересня – на початку жовтня. Раніш за все відлітають птахи, що тримались західних та північних областей, на тиждень – півтора пізніше відлітають зі східних та південних. Найбільша частина птахів відлітатиме у бік Молдови та Румунії, другий, великий шлях пролягатиме через акваторію Чорного моря, через АР Крим у бік Туреччини та Близького Сходу. Доки сезонний відліт ще не відбувся, перепілка активно харчується на озимих та неприбраних окультурених полях, переважно зернами вівса та проса. Тримаються великими табунами, перельоти з місць жирування на місця ночівлі та навпаки відбуваються на сході та заході сонця, що дає можливість для окремого засобу полювання. Добові маршрути птаха практично незмінні, після попередньої розвідки можна бути впевненим що ви зустрінете тих самих птахів і завтра, у той самий час доби. Більшість популяції в Україні розміщена у зоні широколистих лісів, інша частина зосереджена у мішаних.

 

Вплив на популяцію

Не дивлячись на те, що перепілка приносить доволі багато яєць (5-18), популяція їх в Європі та особливо Україні стабільно зменшується. Міжнародний Союз Охорони Природи дає позначку «у найменшій загрозі» цьому птаху. Основна причина зменшення частини птаха що прилітає до нас на гніздування – в першу чергу, використання пестицидів у сільському господарстві, які позбавляють птаха основної, найкалорійнішої їжі у цілому ряді областей.

 

Полювання на перепілку у вересні

Полювання на перепілки дуже популярне в нашій країні та широко ведеться у період з серпня по перші вересень або перші тижні жовтня на півдні. Полювання на цього птаха, у більшості випадків проводиться за допомогою добре навченої лягавої, або інших підрушничих собак. Суть полювання у тому, що собака знаходить птаха на полях, де останні жирують, та стають у стійку, чекаючи мисливця, після чого, за командою здіймає перепілку у повітря під постріл.

За відсутності навченого собаки, змусити птаха злетіти допоможе довга мотузка, прив’язана між мисливцями. Головне – заходити на зграю проти вітру та, бажано, зі сторони кущів або лісополоси, щоб птах не міг вкритися від влучного пострілу. Зліт вгору перепілки доволі рівний, що дозволяє добре прицілитися перед пострілом. На останньому типі полювання також необхідно добре розподілити зони пострілу між мисливцями, та суворо їх притримуватися. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні пуху, ні пера! 

Смотрите также:
  229 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото