Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Повадки лисиці протягом першої половини літа

Повадки лисиці протягом першої половини літа

Вавілен Асаговський 26 Июнь 15:13

Лисиця, як і більшість хутрових, в липні активно займається вихованням молодого покоління, та вже починає привчати їх до полювання. Сильна спека не дозволяє їм бути активними протягом усього дня, тому більшість часу мати з цуценятами проводить в норі, у той час, як здобиччю їжі займається самець. Лисенята ж вже активно бігають навколо нори під наглядом матері. Але початку жовтня, полювання на лисиць знаходиться під забороною, а ми поки що можемо розповісти про те, чим живуть ці невеликі хутрові мисливці. Тепер про все по порядку.

 

Повадки лисиць у ліпні

Лисиці, як і більшість хижаків, - тварини соціальні, а тому живуть сім'ями в одній норі. Батько молодого виводку поодинці займається видобутком прожитку для всього сімейства, доки мати ні на крок не відходить від цуценят. Якщо ж лис одного разу не повернеться, то його місце обов'язково займе інший. Часто саме через самиць, під час вигодовування дитинчат, виникають цілі бої за те, щоб мати право приносити їй їжу.

 

Наслідки полювання лисиць

Молоді лисенята швидко ростуть, і вже на початку літа плавно переходять на м'ясну їжу, що сильно додає роботи самцям. Останні, в пошуках їжі не гребують нічим, будь-яка дрібна видобуток, будь то дрібний гризун чи наземний птах, відразу ж відправляється в лисячу нору. У цей період сильно страждають кладки наземної і водоплавної птиці, які легко можна знайти в високих заростях біля берегів. Також, серйозно страждають молоді виводки зайців і кроликів, які стають найбажанішою здобиччю.

 

Нори

Лисиці майже ніколи не виривають собі нори, куди частіше просто відбираючи їх у борсука або інших норних хутрових або відшукуючи собі занедбану нору. Найчастіше вони розташовуються в лісостеповій зоні, неподалік від кордону зі степом або полем. Будинком для них можуть також служити невеликі печери. Після того, як молодняк покине рідну нору, її покидають і батьки. Після, лежбищами їм послужать відкриті лежання в лісовій або степовій місцевості. Саме тут вони знаходять вдосталь видобутку в вигляді невеликих гризунів. Найбільш поширеною їжі в усі пори року, для лисиць стають миші-полівки, а зимові пошуки гризунів під снігом навіть отримав власну назву «мишкування».

 

Перші вилазки на полювання цьогорічного виводку

Тепер же, молодняк лисиці порядно підріс, повністю відмовився від молока матері і разом з усім сімейством активно вчиться добувати собі їжу. Першими їх жертвами стають ті-ж невеликі гризуни, потім вони потроху починають відвідувати місця, де влаштувалися молоді сімейства зайців або залишилися свіжі кладки яєць. Полювання починається ближче до вечора або ранку, коли сонце не так припікає боки. Саме зараз, коли линяння лисиці дійшло кінця, вони найбільше потребують захисту від браконьєрства, щоб мати можливість поставити на ноги свій приплід. Нагадуємо, що полювання на них в даний час знаходиться під суворою забороною.

Смотрите также:
262 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Руслан
Автор: Охота и рыбалка