Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Полювання на зайця русака у листопаді

Полювання на зайця русака у листопаді

Вавілен Асаговський 28 Ноябрь 23:31

У листопаді відкривається сезон полювання на зайця-русака, а це без сумніву дуже цікавий спосіб проведення активного відпочинку для завзятого мисливця. Для того, щоб ґрунтовно до цього підготуватися, потрібно як мінімум знати повадки цього хутрового. Полювання на зайця, як правило не вимагає особливого професіоналізму, лише базової влучності і хорошої реакції. У цій статті ми розповімо про сезонні звичках зайця русака, де вони водяться і про основні засоби полювання на нього.

 

Повадки зайця русака напередодні зими

Змінюється раціон зайця-русака. Цей хутровий переходить на степову, суху рослинність, що має насіння. Часто, такими рослинами виявляються молочай або перекотиполе, що на ділі має стосунок не до одного, а до кількох ботанічних видіх. Серед ландшафту, русаки віддають перевагу широкому степу з уже порядком пожухлою, але максимально щільною рослинністю, щоб ховатися від хижаків. Ближче до кінця місяця, зайці перебираються ближче до житла людини, часто на околиці озимих полів, де харчуються місцевими культурами та паростками фруктових дерев. Нерідко відвідують і городи віддалених від великих міст сіл.

У зайця русака в листопаді добігає кінця сезонне линяння, внаслідок чого його шкурка приймає більш світлий відтінок. Хутро стає максимально густим і повноцінним, що значно підвищує цінність трофея. Крім цього, внаслідок тривалого літнього та осіннього жирування, русак сягає своєї максимальної річної маси.

 

Засоби полювання

Найбільш поширеним і ефективним засобом полювання на зайця восени стає полювання за допомогою спеціально навчених і добре натравлених хортів. Техніка подібного полювання досить проста. Мисливці йдуть шеренгою на відстані один від одного і прочісують поле в пошуках зайця, в першу чергу самі густі зарості, де останній любить ховатися. Зрушеного з місця хутрового цькують собаками. Щоб перевірити найперспективніші ділянки на наявність зайців часто використовують арапник, здатний злякати звіра своїм потужним, характерним звуком.

У переддень зимового сезону, ртутний стовпчик термометра в нічну пору, а нерідко і в денну опускається нижче нульової позначки. У такі дні земля замерзає, стає твердою і небезпечною для пересування тварин, в тому числі і мисливських собак, які можуть зірвати собі кігті в гонитві за звіром. Також, нерідко до кінця місяця ненадовго з'являється наст (крижана, сніжна кірка на землі), про яку можна поранитися, ступаючи неприкритою ногою. Виходячи їх цього, перед полюванням необхідно поцікавитися прогнозом погоди. Гончаки, наприклад, найкраще беруть слід в слабкий вітер і легкий туман, що сприяє поширенню запахів. Бажаємо вам, і вашим чотириногим друзям всього найкращого. Ні пуху ні пера!

Смотрите также:
828 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото