Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Полювання на вовка на початку зимового сезону

Полювання на вовка на початку зимового сезону

Вавілен Асаговський 12 Декабрь 05:57

Хижі ссавці в Україні представлені лише небагатьма істотами. З усіх тварин мешкаючих в наших краях вовк є одним з найбільш небезпечних. Цей хижак завжди лякав і в той же час привертав увагу людини, можливо тому полювання на нього і поєднує в собі небезпеку і містичність. У цій статті ми розповімо про те, яким чином можна здобути цього наводить донині страх на людину істоти.

 

Розселення та поведінка вовка на початку зими

Вовки завжди, у значній мірі, мешкали  переважно в Євразії та Північній Америці. У наш час вовча популяція значно скоротилася, у більшій мірі через людину. Всупереч поширеній думці про те, що вовки живуть у густих лісах, насправді, ці істоти віддають перевагу степу, лісостепу і тундрі. Вовки, за своєю природою, досить територіальні істоти, і дотримуються своєї території, яка позначається пахучими мітками. Така територія може досягати 60 км, але зграї в них будуть дуже розосередженими. Лише у відкритих степах вовкам доводиться кочувати слідом чисельні кілометри слідом за своєю здобиччю.

 

Засоби полювання на вовка у грудні

Існує величезна кількість різновидів полювання на вовків, найпоширеніший вид - це полювання з прапорцями, який стає можливим разом із випадінням першого снігу. В середньому потрібно 3 кілометри мотузки на яку кріпляться шматочки тканини через кожні 30 см. Важливо, щоб перед полюванням прапорці перебували в житлових приміщеннях і пахли людиною, будь-яких спеціальних ароматизаторів використовувати не рекомендується. Крім прапорців мисливцям необхідна серйозна підготовка. Оскільки вовки можуть проходити значних відстані, мисливцям, крім зброї, необхідна теплий одяг, і пристосування для більш швидкого переміщення у вигляді якісного, якнайбільш знучного та теплого взуття.

 

Іноді при такому полюванні використовується попередньо закладена прівада у вигляді туші якої-небудь тварини. Важливо зауважити, що туша повинна бути значних розмірів, бо маленьку вони можуть просто поцупити з собою. Мисливець повинен перевіряти приваду, але здалеку, що б вовки не запідозрили присутності людини. Після першого відвідування вовками привади потрібно дати відпочити зграї 2-3 дні. Після цього до привади надсилаються розвідники щоб дізнатися чи залишилися вовки там або рушили далі, якщо залишилися, то мисливці починають їх оточувати якщо ж пішли, тоді починається нове запрапорцювання звіра. У вдалому ж випадку починається замикання кола, який повинен бути не менш одного кілометра у діаметрі. Далі загоничі починають штовхати звіра до стрільців, після чого ті відстрілюють хижаків які наближуються. Для стрільців дуже важливо залишатися максимально нерухомими, щоб вовк не виявив мисливця завчасно. Існують і інші не менш витончені способи вполювання вовка. Полювання на вовків в засідках також користується популярністю, і тут без привади теж не обходиться. Мисливці розташовуються на деякій відстані від неї, в засідці і чекають.

 

Висновки

При будь-якому з цих видів полювання потрібно перш за все розуміти, що вовк досить небезпечна тварина і бути готовим до будь-яких форс-мажорних обставин. Не варто підпускати вовка до себе надто близько, а краще дотримати дистанцію достатню як для безпеки, так і для точного пострілу. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні пуху, ні пера!

Смотрите также:
  249 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото