Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Полювання на трофейного самця козулі у період гону

Полювання на трофейного самця козулі у період гону

Вавілен Асаговський 28 Август 13:07

Індивідуальне полювання на трофейного самця козулі продовжується у серпні та ще довго залишатиметься актуальним. Проте цього місяця, поведінка копитного значною мірою змінюється, у першу чергу через період гону, що прогнозується на кінець серпня – початок вересня. У цій статті ми розповімо про сезонні особливості поведінки самців та самиць козулі, особливості дозволеного полювання та його засоби. Далі — детальніше.

 

Поведінка козулі напередодні та у час періоду розмноження

Період розмноження козулі — це улюблений час для багатьох мисливців нашої країни, оскільки тварини стають значно менш обережними. Самці козулі збирають навколо себе великі гареми з самиць, у той час як молодняк триматиметься неподалік, відсторонено від своїх матерів та стад у яких зростають. Умовні території самців, у своїй більшості, суворо дотримуються. Бійки за самиць трапляються лише тоді, коли вони є приблизно рівними за віком та масою. Ці тварини не ризикуватимуть зайвий раз, оскільки бійки за використання гострих ріг нерідко призводять до тяжких травм та їх поламки, та відповідно, права на конкуренцію за самиць. Під час гону, самці приділяють всю свою увагу самицям та захисту території, настільки, що починають дуже мало годуватися, через що, по завершенню гону дуже сильно худнуть. Їх роги, до цього часу вже повністю сформовані та зміцнілі, а залишки шкіри на них повністю здерті о дерева. Трофейна цінність для мисливців, наразі вже сягає піку, через що популярність полювання на трофейних самців значною мірою зростає.

 

Полювання на трофейного самця козулі

Наразі, актуальним та дозволеним залишається лише індивідуальне полювання на трофейного самця козулі із урахуванням селекційного відбору. Наразі, навіть не дивлячись на період розмноження у цих тварин, популярність такого виду полювання дещо падає за рахунок відкриття мисливського сезону по перу, проте є шанувальники яких це не зупиняє. Індивідуальне полювання не менш азартне аніж колективне, також потребуватиме вивірених тактичних здібностей та неабияких стрілецьких навичок. Серед усіх його нечисленних різновидів, найбільшу популярність отримає полювання скрадом, коли мисливцю доведеться самостійно вистежити тварину та підібратися до неї на максимально коротку відстань для влучного пострілу. Протягом сезону парування, самці сильно втрачають у обережності та можуть підпустити мисливця максимально близько, проте основними тактичними принципами нехтувати не варто. Мисливець завжди повинен заходити на тварину проти вітру, козулі мають поганий зір, проте чудовий нюх, що дозволяє їй почути мисливця із далекої відстані. Об’єктом полювання наразі є лише дорослі самці, роги яких вже достатньо довгі та почали роздвоюватись. Маскування, у вигляді лісового, літнього камуфляжу, що залишатиметься актуальним і у вересні, та максимальне дотримання режиму тиші найкраще допоможуть підібратися до звіра максимально близько. Постріл, відповідно, повинен бути незмінно влучним, зробленим без зайвого поспіху, аби не залишити подранка. Підвести мисливця до найбільш ймовірних ділянок зупинки козулі, що наразі легше ніж у будь який інший сезон, допоможе досвідчений єгер.

Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні пуху, ні пера!

Смотрите также:
  214 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото

  Автор: Олександр
  Автор: Жданюк Андрей
  Автор: Слава
  Автор: Сергей