Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Полювання на перепілку на початку мисливського сезону

Полювання на перепілку на початку мисливського сезону

Вавілен Асаговський 24 Август 10:59

По мірі наближення осені, полювання на пернату дичину все більше набирає популярності, позаяк приходить час, коли птахи дещо втрачають свою обережність під час годування. У цій статті ми розповімо про поведінку перепілки наприкінці літа – на початку осені, а також про найбільш популярні засоби полювання на неї. Далі — детальніше!

 

Поведінка перепілки в останні дні літа

Перепілка, найменший представник курячих, веде переважно скритний засіб життя, ховаючись у щільному чагарнику чи високій рослинності, помітити її серед якої доволі тяжко навіть влітку, коли птаха не виручає навіть його природній камуфляж. Час полювання на перепілку завжди обмежений не тільки строками полювання, але й сезонним відльотом, оскільки на території України це гніздовий, перелітний птах. Проте, не дивлячись на те, що під час сезонних перельотів перепілка долає дуже значні відстані, на ділянках гніздування та жирування, вона здіймається на крила вельми нечасто. Навіть від небезпеки, у вигляді людини, собаки чи хижаків вона деякий час намагатиметься втікати бігом, ховаючись посеред високої рослинності. Кількість перепілки на українському просторі після 60х років минулого сторіччя почала сильно падати, однак справа виявилась не тільки у неконтрольованому полюванні, але й в використанні сильних пестицидів. Після того, як цей фактор, у 80х роках помітили та почали використовувати менш сильні пестициди, кількість птаха значною мірою збільшилася. Відповідно, найбільша кількість птаха й наразі помічається у регіонах із найбільшою кормовою базою у вигляді зернових посівів.

 

Полювання на перепілку на початку мисливського сезону по перу

Полювання на перепілку, перш за все отримало значну популярність через високоякісне м’ясо птаха, що якісно відрізняється від навіть інших курячих. Проте, навіть враховуючи високу популярність розведення перепілки на господарствах заради м’яса та яєць, полювання на неї залишається у тренді за рахунок його складності та неабиякого азарту, й переважно практикується у якості напівспортивного.

Полювання на перепілку можна поділити лише на два види, з мисливською собакою та без неї. Перший варіант практикується частіше, через більшу цікавість, безпеку та результативність. Для полювання на цього птаха згодиться будь який, більш-менш досвідчений підручшничний собака, проте серед мисливців найбільшою популярністю користується курцхаар, що через свої природні інстинкти дуже добре здіймає птаха на крила та не підходить занадто близько аби не злякати птаха занадто рано. Основним завданням підрушничного собаки на полюванні є знайти птаха посеред щільних заростів, здійняти на крила під рушницю підготовленого мисливця та знайти здобич й принести її хазяїну. Наразі, коли перепілка годується зграями, можна здійняти угору одразу декілька птахів, що однозначно є плюсом, особливо на колективному полюванні.

За відсутності добре видресируваного підрушничного собаки, полювання на будь якого птаха помітно ускладняється. Стає на порядок складніше саме знайти птаха, а потім здійняти його угору у потрібний момент, враховуючи те, що за правилами безпеки, неможна стріляти нижче ніж за 45 градусів від землі та рушницю бажано тримати розрядженою поза зайвої необхідності. Тут, здійняти птаха угору може допомогти довга мотузка, що пов’язується між парою мисливців та проводиться полем. У цьому разі, враховуючи те, що птах злітає поміж мисливцями, правила безпеки на полюванні стають особливо актуальними, зони пострілів суворо розподіляються та ніколи не пересікаються.

Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні пуху, ні пера!

Смотрите также:
  286 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото

  Автор: Жданюк Андрей
  Автор: Сергей
  Автор: Жданюк Андрей
  Автор: Сергей