Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Полювання на лисицю у середині зими

Полювання на лисицю у середині зими

Вавілен Асаговський 16 Январь 17:57

На початку року, разом із завершенням полювання на оленевих, набирає обертів полювання на хижаків, яке продовжиться до кінця зимового сезону. Останні, більшість часу проводитимуть за полюванням, у зв’язку з чим, частина лисиць мігрує ближче до оселі людини. У цій статті ми розповімо про типову поведінку лисиці у січні, після значних сніжних опадів, а також про найбільш популярні засоби полювання на неї в умовах середини зимового сезону. Тепер про все це та інші важливі фактори – детальніше. 

 

Поведінка лисиці у січні

У середині зими, мисливські звички лисиць потерпають змін, що у першу чергу пов’язується із випадінням товстого шару снігу. Основу її харчування складають дрібні гризуни, такі як миша полівка, яка, у свою чергу, значною частиною мігрує ближче до осель людини, у пошуках харчування. Окрім цього, полівки часто зупиняються на полях озимих, тож слідуючи за своєю кормовою базою, лисиця часто навідуватиме окраїни сіл та поля. Проїздом через такі місцевини, її дуже часто можна побачити у лісосмугах, розташованих навколо окультурених насаджень. На відміну від теплого сезону, коли лисиця займається вихованням молодого покоління, наразі, вона днюватиме на відкритій місцевості, частіше у щільній окраїні лісу або лісосмуги. 

Загалом, лисиця полює ночами, переслідуючи мишей за допомогою гострого слуху та нюху навіть під товстим шаром снігу. Коли вночі не виходить здобути собі їжі, то вона продовжить полювання і вдень, загалом, напрочуд слабо реагуючи на присутність людини.  Коли кормової бази стає замало, вона нерідко заходить у селища, де її можуть зацікавити сміттєві звалища та баки. Чим ближче до людської оселі вона проживатиме – тим менше боятиметься людини. Варто зауважити, що мала частина лисиць є носіями У лісі, вона також не проти здобути невеликого молодого чи пораненого зайця, але трапляється це доволі рідко, позаяк русак пересувається по снігу на порядок швидше. 

 

Полювання на лисицю у січні

Полювання на лисицю розпочинається із підбору маскувального одягу, який, загалом, підбирається під сніжну погоду. Найчастіше – це білий, маскувальний халат, часом із невеликими плямами кольору хакі, натягнутий поверх теплого шару одягу. Чоботи мають бути неодмінно високими, для запобігання попадання снігу, та вкритими поверх штанями із резинкою.

Заходити на лисицю від час полювання з підходу, потрібно неодмінно проти вітру. Органи чуття, зір та, головне, нюх в лисиці, як і будь-якого хижака, розвинуті вкрай добре. Краще за все скористатися свіжим снігом, сліди на якому читаються дуже добре, та добре видно звідки й куди виходив хижак. На старому снігу сліди будуть дуже заплутані. Втікаючи від небезпеки, чи безпосередньо на підході до схованки тварини, вона часто їх заплутує, бігаючи колами, тут потрібно мати добрячу витримку та кмітливість, щоб визначити коло, та обійти його, виходячи на вірний слід. Побачивши ціль, не поспішайте наближуватись, завжди тримайте око на поведінці звіра. Коли лисиця підіймає голову – це означає що вона насторожена та шукає об’єкт небезпеки, у такому разі потрібно припинити рух та завмерти, по-можливості сховавшись за природною перешкодою, але безшумно. Постріл, частіше за все, проводиться із малої відстані, оскільки, враховуючи живучість лисиць, має бути дуже й дуже влучним. У нашій країні дозволяється використовувати лише аналогові манки, позбавлені електроніки. Подібні, часто саморобні, прилади, які імітують писк миші або пораненого зайця, допоможуть наблизитися до лисиці якнайближче. Окрім полювання з підходу, також широко практикується облавне полювання та інколи, полювання із прапорцями. Бажаємо вам приємно провести час наодинці з природою. Ні пуху, ні пера!

Смотрите также:
  195 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото

  Автор: Евгений