Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Полювання на лисицю наприкінці січня

Полювання на лисицю наприкінці січня

Вавілен Асаговський 22 Январь 13:33

Здавна, лисиця асоціювалася у людей з хитрістю і підступністю, і не дарма, будь-який мисливець, який хоча б раз полював на цього звіра підтвердить, що лисиця досить хитра і моторна, а полювання на неї дуже непросте заняття. Взимку, коли випадає сніг, рудій хижачці доводиться несолодко з кількох причин: перша - це природня нестача корму, у вигляді гризунів, які ховаються під снігом, а інша причина полягає в особливій помітності яскравого рудого хутра на тлі безкрайнього зимової білизни. В таких умовах лисиця проявляє особливу обережність, тому полювання на неї стає важким, але надзвичайно цікавим викликом для мисливця, і в цій статті ми дізнаємося, про особливості поведінки лисиці та засоби полювання на неї наприкінці січня.

 

Ділянки проживання лисиць та джерела харчування

Лисиця, чиї розміри можуть досягати до 90 см в довжину, а вага варіюватися від 5 до 10 кг, мешкає по всій території України. Найбільш, вони поширені в Поліссі та Криму. Хоч цей хижак і може жити в абсолютно будь-яких місцевостях, але перш за все віддає перевагу лісовим масивам, при чому немає різниці, хвойним або широколистим. Як вже казалось раніш, улюблена лисяча здобич - це гризуни, але лише ними харчування лисиці не обмежуються, також в її раціон входять зайці, птахи, деякі рептилії і земноводні, не гребують лисиці і деякими ягодами та фруктами.

 

Полювання на лисицю взимку

Полювання на лисицю багато в чому схоже на полювання на вовка. Зокрема, використовуються ті ж самі методи, такі як, наприклад, полювання з прапорцями для якої використовується довгий шнур з прив'язаними клаптями, бажано червоної, тканини. Лисиця так само, як і будь-який звір, боїться незнайомих предметів і цурається їх, тому мисливці огороджують територію в якій вони знаходяться, а загоничі починають вести звіра на стрільців. Щоб лис не перестрибнув через мотузку потрібно вести його дуже обережно, не видаючи зайвого загрозливого шуму і це потрібно мати на увазі.

 

Також для такого полювання необхідне додаткове спорядження, зокрема камуфляж. Якщо січень не видався сніжним, то найкраще брати темний камуфляж, якщо ж навпаки - білий. Якщо мисливець не впевнений у своїй влучності, то на полювання бажано взяти собаку, позаяк поранена лисиця може розвинути величезну швидкість. Собака ж, в свою чергу, повинна бути слухняною, щоб не злякати звіра раніше дозволеного. Мисливець повинен намагатися виявити лисицю раніше, ніж та помітить його. Помітивши звіра, мисливець лягає на землю і використовує манок що б заманити звіра. При цьому зауважимо, що використанні електронних манків на території України ЗАБОРОНЕНО, тож використовуються лише акустичні. Найбільш оптимальна відстань, з якого слід робити постріл 100-150м. Полювання на лисицю взимку вимагає від мисливця спритності, обережності й терпіння, тому що взимку, лисиця надзвичайно обережна і боязка, але, якщо провести полювання правильно вас обов’язвоово очікує цінний трофей.

Смотрите также:
115 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Сергей
Автор: Слава
Автор: Сергей
Автор: Олександр