Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Полювання на кабана під час періоду гону

Полювання на кабана під час періоду гону

Вавілен Асаговський 22 Декабрь 06:02

Грудень, навіть для такого сильного копитного, як кабан — далеко не найлегший період. Тварини вже достатньо виснажені тривалим періодом гону й ускладненими пошуками їжі. Не секрет, що полювання на нього в період гону, легше, ніж в інші місяці, і на те є свої обставини. У цій статті ми розповімо про те, як знайти кабана в місцях їх проживання, про його сезонні звички і типову поведінку, а також про найбільш популярні засоби полювання на нього. Тепер докладніше.

 

Поведінка дикого кабана на початку зими

У цей нелегкий місяць, наповнений битвами за самиць і вічними пошуками їжі, сікачів можна знайти в тих самих місцях, що і в осінні місяці, а саме в дібровах і кедровниках, де все ще можна знайти жолуді і шишки, що становлять основу їх прожитку. Їжі на землі стало значно менше, кількість плодосеменних кормів значно знизилося, тварини виснажені постійними бійками за самиць. Сліди подібних побоїщ можна знайти в місцях проживання сікачів, або поблизу їх стежок. Зараз вони ведуть, в основному, кочовий засіб життя, тримаючись поодинці, неподалік від місць проживання самиць із поросятами. Хутро сікачів на час гону покривається піною, яка робить її неймовірно жорсткою, тому цілитися потрібно обов'язково в голову. На полюванні слід повністю відмовитися від парфумів і дезодорантів з запахами, інакше звір неодмінно відчує вас і сховається.

 

Засоби полювання та запобіжні заходи

Кабан вельми небезпечний для мисливця, а в цей час ще й легко-дратівливий. Тому слід відпрацювати техніку безпеки на випадок якщо звір піде на людину. Втекти від нього не вдасться, а тому потрібно відскочити в сторону під час набігу, і, скориставшись нагодою, залізти на дерево. У приватних угіддях полювання найбільш безпечне. Там, як правило, встановлені спеціально обладнані вишки на місцях проживання або на стежках звіра. Подібний тип полювання вимагає двох речей: терпіння і тиші. Увага кабана зараз дуже розсіяна, і він майже не реагує на присутність людини. У нього дуже погано розвинений зір, проте слух дуже гострий. Тож, тільки при наявності вишки, таке полювання може бути кваліфіковане як безпечне.

Полювання з собаками також має величезну популярність. У такому випадку, звір не зможе сховатися в кущах або інших складно-доступних місцях. Від кабана зараз досить сильний запах, завдяки якому, заходячи з підвітряного боку, ви можете бути впевненими, що собаки його учують. Загнаний звір нерідко дає сильний опор, тому обов'язково слід носити з собою аптечку з знезаражуваними і кровоспинними засобами, джгутами, ватою і бинтом, щоб в разі чого можна було швидко підлікувати собаку або товариша.

 

Одиночне полювання

Одиночне полювання ведеться найбільш рідко, адже воно передбачає довгі проходи по пересіченій місцевості під час вистежування, крайню обережність і багато витраченої енергії. Потрібно постійно перевіряти напрямок вітру і бути готовим, що якщо підійти дуже близько, то звір може піти на мисливця, а допомоги чекати не буде звідки. Даний тип полювання вимагає окремої статті, а ми бажаємо вам приємно провести час на полюванні. Ні пуху ні пера! 

Смотрите также:
1140 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото