Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Полювання на фазана у другій половині осені

Полювання на фазана у другій половині осені

Вавілен Асаговський 26 Октябрь 13:54

У жовтні нарешті відкривається сезон полювання на фазана, який приверне увагу значної кількості фанатів полювання по перу, особливо у південних областях, де він найбільш поширений у мисливських угіддях. У цій статті ми розповімо про поведінку фазана у середині осіннього сезону, а також розповімо про дозволені та найбільш поширені засоби полювання на нього в Україні.

 

Поведінка фазана протягом другої половини осені

Фазан є доволі великим та одним з найкрасивіших представників підвиду куроподібних, а полювання на нього було вкрай популярним протягом декількох століть. На території нашої країни він поширився з Центральної Азії, а в інших частинах Східної та Західної Європи, а також Південної Америки існують програми з його акліматизації. На території України найбільше поширення цей птах отримав у Волинській та Закарпатській областях, проте зустрітися із ним можна і у степовій місцевості Сходу країни. На цей момент, фазан наявний у багатьох мисливських угіддях майже по всій полосі помірного клімату континенту. 

Половий диморфізм у цих птахів виражений дуже чітко, самиці набагато бідніші за самців та менші за розмірами. Вага дорослого самця може сягати 2кг. Фазан, як типовий представник свого роду, веде зграйний, переважно наземний, осілий засіб життя. Ночі проводить на деревах або у щільному чагарнику, вдень, декілька разів прилітає на ділянки жирування, де може проводити по декілька годин. Зважаючи на високу вагу та засіб життя, фазан літає досить незграбно та не в змозі долати великі відстані. Загалом, навіть відчуваючи небезпеку, він пролітає не більш ніж 150 метрів, швидко виснажується та намагається вкритися під кроною дерев. На ділянках свого про

Протягом жовтня та початку листопада ці птахи багато часу проводять за пошуками їжі. До початку зимового сезону, коли їжі навколо буде дуже мало, їм потрібно набрати якомога більшої жирової маси. Гуртування у зграї розпочинається лише на початку осені, при чому самці та самиці утворюють окремі скупчення. Так, зграї сформовані з самців можуть нараховувати до 100 голів, тоді як групи з самиць рідко перевищують 10 особин. Молодь народжену цього року вже дуже важко відрізнити від дорослих за розмірами та кольором пір’я.

 

Полювання на фазана в Україні

Полювання на фазана на території України розпочинається у жовтні та продовжиться до кінця року, на рівні із куріпкою сірою. Найпоширенішим та найбільш правильним засобом полювання на нього вважається полювання із підрушничним собакою. Задля цієї справи зазвичай віддають перевагу лягавим, що мають довге або жорстке хутро, яке дозволить собаці без труднощів та зайвого травмування долати високу рослинність на полі або навіть щільний чагарник. Мисливський собака повинен вміти знаходити дичину та стати у стійку, подаючи сигнал мисливцю, та виключно за командою, підняти птаха у повітря. Зліт фазана прямий, тож влучити в нього буде не важко. Постріл краще виконати на часовому проміжку коли птах злітає на достатню для нього висоту та на секунду-дві призупиняється в повітрі аби вирівняти політ. Іншим, не менш важливим завданням собаки є знаходження здобутого птаха у щільних заростах а також добір подранків, залишити яких по завершенню сезонного линяння птаха не так вже і важко навіть за влучного пострілу. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні хвоста, на луски!

Смотрите также:
473 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Сергей
Автор: Жданюк Андрей
Автор: Слава