Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Полювання на єнотовидного собаку у другій половині зими

Полювання на єнотовидного собаку у другій половині зими

Вавілен Асаговський 2 Февраль 00:53

Якщо вся перша половина зими була доволі теплою, а температура повітря трималася близько нуля, то починаючи із другої половини січня, та протягом лютого, прогнозується значне похолодання. Проте, мінусові температури, також будуть супроводжуватися нетривалими відлигами, під час яких, на полювання буде виходити найнезграбніший мисливець наших широт, а саме – єнотовидний собака. У цій статті ми розповімо про поведінку єнотовидного собаки в умовах зимових морозів, коротко пройдемось по історії появлення у нашій країні, а також про найбільш популірні засоби полювання на неї. Тепер про все це детальніше.

 

Сезонна поведінка єнотовидного собаки протягом лютого

Єнотовидний собака – всеїдний представник псових, що доволі широко розповсюдився нашою країною за рахунок того, що є дуже невибагливою до їжі твариною. Якщо влітку він загалом харчується жабами, ягодами та падаллю, то взимку починає полювати на дрібних гризунів, але здебільшого під’їдає опалі горіхи та жолуді. Веде нічний засіб життя, проходячи в тему пору доби десятки кілометрів у пошуках їжі. День проводить у норі, яку, у більшості випадків, отримав у спадок від лисиць або борсука. Не дивлячись на зовнішню незграбність та повільну рухомість, єнотовидний собака є достатньо сильним аби вигнати лисицю з нори, на початку зимового сезону це завдання спрощується, позаяк лисиці, виховавши молоде потомство, їх покидають. Частина собак, що не знайшли або не викопали собі власну  нору днюють під відкритим небом, часто у товстому та міцному корінні дерев, роблячи невеличкі підкопи.

Зимова сплячка єнотовидного собаки дуже відрізняється від, наприклад, ведмежої, або сплячки байбака, бо вона є дуже залежить від температури повітря, та загалом, достатньо нестабільна. Продовжується тільки у той час, коли морози перевищують -5 градусів, тож у часи навіть короткотривалих відлиг, цей представник псових продовжуватиме пошуки їжі. Триматися протягом довгого часу без годування, їй допомагають накопичені за літньо-осінній сезон запаси жиру, які достатньо швидко вичерпуються.

 

Полювання на єнотовидного собаку

По-перше, варто нагадати починаючим мисливцям, що на території України, полювання за допомогою капканів суворо забороняється. Окрім цього, нори борсука чи єнотовидної собаки не можна розкопувати. Отже, залишається лише полювання за допомогою рушниці, яке ведеться, здебільшого, декількома засобами: із норними собаками або гончаками, із підходу, а також із засідки у норі. Натаскування мисливського собаки на уссурійського єнота проходить дуже швидко, позаяк останній має характерний запах, та вірний помічний його із легкістю вистежить по залишеному сліду. За відсутності мисливського собаки, знайти місця проживання цієї тварини можна по слідах на свіжому снігу, таким чином натрапивши на її нору. На відміну від багатьох хутрових, єнотовидний собака не має звички заплутувати сліди, тож це завдання не несе за собою ніяких ускладнень та перешкод.

Полювання у нори проводиться, загалом, вранці, на самому світанку, коли уссурійський єнот, у час відлиги, тільки повертається із нічного полювання. Полюванню із засідки, повинна передувати попередня розвідка місцевості та ймовірних нір звіра. В цілому, полювання не єнотовидного собаку не входить до розряду складних, а тому стане в нагоді як початковим мисливцям, так і собакам, особливо норним. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні пуху, ні пера!

Смотрите также:
516 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото