Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Полювання на дикого гуся напередодні сезону міграції

Полювання на дикого гуся напередодні сезону міграції

Вавілен Асаговський 29 Сентябрь 14:53

Сезон полювання на велику пернату дичину продовжує набирати обертів. Другим за популярністю птахом, на якого буде вестися полювання наприкінці вересня стають дикі гуси, що у вересні розпочинають масові перельоти на місця жирування, й до того ж вже накопичили досить високу вагу за літньо-осінній сезон. У цій статті ми розповімо про те, як поводять себе дикі гуси напередодні жовтня та про основні способи полювання на них осінню.

 

Повадки дикого гуся у вересні

Дикі гуси у вересні продовжують активно жирувати, влаштовуючи перельоти з місць проживання, якими їм служать водойми за заболочені місцевості біля прісної води, на місця жирування. Основною харчування їм служать прибережні водорості, трава, іноді ягоди та, особливо у цей період року – злакові культури. Заради останніх вони дуже часто прилітають на засіяні озимими культурами та неприбрані поля. Линяння завершилось ще на початку серпня, після чого їх пір'я стало міцнішим та більшим, птахи вже повністю готові до сезонного міграції у більш теплі країни. Молодь вже впевнено тримається на крилах і також стає здатною до тривалих перельотів. Безпосередньо сезонний переліт розпочнеться у середині наступного місяця, після чого їх повернення очікується вже у березні.

Цікавий факт: сірі гуси є родичами домашнього, вони також дуже легко приручаються та лояльно ставляться до людини. Одомашнена сіра гуска, тим не менш, не втрачає природніх інстинктів і у середині осені також відлітає на південь, і інколи навіть знов повертається до людини.

 

Полювання на дику гуску у вересні

Взагалі, полювання на дикого гуся дуже популярне, загалом через те, що цей птах представляє з себе доволі велику здобич, та смачне м’ясо. Сам процес, найчастіше, починається з відстеження маршрутів птаха на місця жирування, та розвідку на таких ділянках. Великі табуни гуски суворо дотримуються добових маршрутів та часу їх скоєння, тому якщо ви наштовхнулися на один з таких, будьте впевнені, що на наступний день ви побачите птахів знов.

З початком осені, гуска стає більш обережною, намагаючись уникати невідомих або підозрілих ділянок а також населених пунктів. У цьому, дуже значну допомогу можуть надати опудала або профілі птаха, які стануть дуже ефективним сигналом для гуски що місцевість безпечна. Тож процес підготування складається з розвідки ділянок жирування гуски, ранішньої розстановки опудал та спорудження укриття (частіше за все з гілок та сухої високої рослинності). При цьому не слід також забувати і про маскування мисливців та врахування напрямку вітру і сходу сонця.

 

Поранений птах може пролетіти ще значну відстань, після чого знайти його буває дуже складно, але у цьому відмінну допомогу може надати вірний та добре навчений четвероногий супутник. Взагалі, недобитків потрібно уникати будь-яким засобом, бо це є дуже непрофесійним навіть для молодих мисливців. Найкраще, виконувати постріл коли птах сідає на землю, а після першого слід бути готовим до другого пострілу, коли частина табуну або ввесь табун птаха здійметься у повітря, хоч інколи цього й не трапляється. Традиційно, бажаємо нашим мисливцям добре провести час наодинці з природою. Ні пуху, ні пера!

Смотрите также:
667 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Александр