Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Початок індивідуального полювання на молодь дикого кабана та їх типова сезонна поведінка

Початок індивідуального полювання на молодь дикого кабана та їх типова сезонна поведінка

Вавілен Асаговський 11 Сентябрь 10:16

Наступ вересня традиційно відкриває перед мисливцями України нові можливості для практики. Після місяця відкриття полювання по перу, що й надалі залишатиметься дуже популярним, надається можливість полювання й на деяких копитних, а саме оленів та молодих самців дикого кабана. У цій статті ми розповімо про особливості поведінки саме дикого кабана, дорослих самців та самиць, молодняк та найпоширеніші засоби й сезонні обмеження та особливості полювання на нього. Далі — детальніше!

 

Поведінка дикого кабана у вересні

На відміну від більшості копитних, в яких наразі продовжується період гону, період розмноження дикого кабана припадає на початок зимової пори, тож наразі ця тварина більшість часу приділятиме поповненню своєї жирової маси у підготовці до холодного сезону. Самці дикого кабана наразі значно частіше за самиць спостерігатимуться біля джерел мінералів, так званих солонців, оскільки їм, як нікому іншому, важливе міцне хутро та могутні ікла, що допоможуть у боротьбі за самиць вже невдовзі. Самиці дикого кабана, тим часом, подорожують стадами, сформованими з цьогорічного молодняка та інших дорослих самиць. Часом, ці стада можуть бути дуже чисельними, вони триматимуться один одного ще довго, лише на короткий період відриваючи молодняк від матерів на два-три тижні гону. Тогорічні самці вже ведуть самостійний засіб існування, проте також тримаються групами, сформованими з родичів. Вони ще не братимуть участь у гоні, тож їх активність навіть напередодні зимової пори залишатиметься помірною. Із початком осені загроза паразитів ще нікуди не дівається, тож після випадіння дощів, дикі кабани часто спостерігатимуться на купалках, що представлять з себе великі грязьові калюжі. Після купання, тварини зчісуватимуть засохлий бруд о дерева, та разом із ним позбавлятимуться паразитів. Одомашнені свині, навіть не дивлячись на довгий термін життя з людиною, й досі зберегла ці навички.

 

Полювання на молодь дикого кабана

Цього року, ліміти на одиночне полювання на дикого кабана та відповідні строки були узгоджені із господарствами ще до початку літа, тож наразі мисливська діяльність у цьому напрямку вже стає дозволеною. Проте, протягом вересня вважатиметься дозволеним лише індивідуальне полювання на молодь дикого кабана, здатну до самостійного існування, із урахуванням селекційного відбору. Враховуючи діючі обмеження, найбільшу увагу мисливців приверне полювання з підходу або скрадом. Суть такого типу полювання, та найбільш тяжка його частка, полягатиме у процесі відстеження тварини та підходу до неї на максимально близьку відстань. Задля цього, мисливцю доведеться подолати значну відстань по пересіченій місцевості, що під силу далеко не всім, навіть досвідченим мисливцям, тож подібний тип полювання буде популярним лише серед професіоналів своєї справи. До того ж, ці тварини мають унікальний нюх, що не дозволяє підібратися до неї по вітру, що значно ускладнює справу. Завершальний момент полювання, власне постріл, повинен бути прицільним та максимально влучним, оскільки навіть молоді кабани мають дуже товсту шкіру, через зо вірогідність залишити подранка є надто великою. Полювання на дорослих сікачів та самиць залишатиметься забороненим до відкриття колективного полювання. Бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні пуху, ні пера!

Смотрите также:
277 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Андрій
Автор: Дима Андрушко