Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Особливості поведінки єнотоподібного собаки у відлигу та засоби полювання на неї

Особливості поведінки єнотоподібного собаки у відлигу та засоби полювання на неї

Вавілен Асаговський 25 Январь 14:41

Несподівана січнева відлига, після сильних морозів, змушує уссурійського єнота повністю вийти зі сплячки і постійно перебувати в пошуках здобичі, активізуючись здебільшого, у нічний час. Ця тварина вже значною мірою втратила свою жирову масу, яку набирала протягом осіннього сезону, внаслідок чого, основним трофеєм в цьому місяці буде вважатися його хутро. У цій статті ми розповімо про поведінку єнотоподібного собаки в січневу відлигу, чим живе цей незвичайний хутровий, а також про засоби полювання на нього протягом другої половини зимового сезону. Далі — детальніше.

 

Поведінка та ділянки поселення єнотоподібного собаки

Єнотоподібний собака вражає своєю схожістю з єнотом полоскуном, однак при найближчому розгляді кардинально від нього відрізняється, та відноситься напряму до сімейства псових. Він володіє типовим собачим тілом, яке досягає довжини у 80 см, і може сягати вагою до 10 кг. Природним ареалом проживання для неї є лісові зони, особливо ті, що знаходяться на височинах, які межують з джерелами прісної води, вологими луками, заболоченими низинами і річками з густою прибережною рослинністю. Житлом їй служать нори борсука або лисиці, іноді риє самостійно, а часом і зовсім задовольняється відкритим небом протягом всієї зими.

Що стосується їжі, уссурійський єнот повністю всеїдний, і є більше збирачем, ніж мисливцем, будучи частиною ще й збирачем падалі. Може також харчуватися жабами, дрібними гризунами, та якщо спіймає птаха, то також довго думати не буде. Найчастіше підстерігає жертву в засідці, позаяк дуже повільний, що робить його дуже вразливою здобиччю для хижаків і мисливців. Річне життя тварини проходить у два етапи. З весни по осінь він займається активним пошуком їжі, накопичуючи жировий прошарок, що під час другого етапу, зимової сплячки, послужить йому джерелом тепла і білків. Саме в сплячці і криється його головна унікальність, адже у інших представників сімейства псових вона не спостерігається.

 

Полювання на єнотоподібного собаку протягом січня-лютого

Найпоширенішим засобом полювання на єнотоподібного собаку є полювання з лайками. Вона, в силу нічного життя тварини, проводиться в основному в ранні ранкові години, а тому мисливець значно заощадить собі час, під час безпосереднього полювання, якщо розвідає місцевість заздалегідь. По свіжому снігу, сліди можна легко знайти і під час одиночного полювання, швидше за все вони приведуть до лігва хутрового, поблизу якого і варто підстерегти звіра, дочекавшись його повернення з нічного полювання. Особливого натаскування лайки, полювання на єнотоподібного собаку не вимагає, тому що тварина має сильний запах черех особливі секреції на лапах, і є дуже повільною сама по собі. Нагнати її вкрай просто, і тому вона вважається найбільш легкою здобиччю в нашій країні. Через настільки легке полювання, завзяті знавці справи частіше віддають перевагу полюванню на більш активного звіра, позаяк полювання на єнотоподібного собаку є скоріше промисловим, аніж трофейним. Ну а ми, бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні пуху ні пера!

Смотрите также:
99 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Олександр
Автор: Жданюк Андрей
Автор: Сергей
Автор: Сергей
Автор: Жданюк Андрей