Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Особливості поведінки бобра у квітні

Особливості поведінки бобра у квітні

Вавілен Асаговський 10 Апрель 14:27

Весняне потепління цього року прийшло до нас у квітні, температура стрімко зростає та вдень, по всій території країни перевищує +20 градусів. Це створює ідеальні умови для початку росту молодої рослинності та повільного початку розпуску дерев, кора яких наразі несе у собі найбільше корисних речовин для найбільшого гризуна України. У цій статті ми розповімо про те, які зміни вносить наступ справжньої весни та закінчення сезону розмноження у життя бобра. Тепер про все це – детальніше.

 

Засіб життя бобра у квітні

Разом із початком квітня цього року завершується танення криги, що дозволяє бобрам без перешкод вибиратися на берег. Одночасно, рівень води починає здійматись, підтоплюючи хатки що розташовані поблизу пологої березової лінії. Загалом, бобри селяться сім’ями, які складаються із дорослих самця та самиці, та їх цьогорічного та минулорічного приплодів. Коли бобри сягають другого року життя вони виштовхуються із сім’ї якраз на початку квітня.

Їжі, накопиченої восени та на початку зимового сезону у хатках вже практично немає, тож бобри все більше часу проводитимуть на березі, живлячись молодою корою дерев. Їх улюбленим кормом стає кора вільхи осики та верби. Ці тварини мають вкрай міцні різці, що дозволяють їм легко валити молоді дерева, які також використовуються як будівничий матеріал для гребель. 

 

Весняне розселення бобрів

Саме цього місяця, по остаточному завершенню сезону розмноження спостерігатиметься масове розселення молодих особин, які вже здатні вести самостійний засіб життя. Молоді тварини вестимуть поодиноке існування, знаходячи собі нові ділянки водойми для будівництва житла. Загалом – це спокійні частини річок, що розширюються за допомогою будівництва гребель лише за необхідністю. Територія зайнята однією сім’єю може сягати 3 км2. Перевага, звісно ж, віддається територіям, що оточені придатними для їжі та будівництва породами дерев.

 

Загрози колонії бобрів та вплив на географію їх поширення

У межах водойми бобри не мають природніх ворогів, більш того, соціальні навички цих тварин дозволяють сповіщати інших представників сімейства при виді небезпеки. Побачивши на березі хижака або людину, бобер починає сильно бити по поверхні води хвостом, подаючи сигнал колонії знайти схованку. На березі бобер доволі незграбний та практично беззахисний, через що, у голодні роки нерідко стає жертвою великих хижаків.

Останніми роками промислове полювання на бобра відчутно втратило у популярності, загалом через широкий розвиток штучного хутра. Минулого ж століття, чисельність цих тварин значною мірою потерпала від діяльності людини, та протягом цього часу знизилася більш ніж втричі. Неабиякий вплив на географію розселення бобра також спричиняє і розширення населених пунктів людини, від яких тварини намагаються триматися якнайдалі.

Будь-яке полювання на бобра наразі заборонене!

Смотрите также:
507 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото