Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Особливості полювання на ондатру. Поведінка тварини напередодні лютого

Особливості полювання на ондатру. Поведінка тварини напередодні лютого

Вавілен Асаговський 29 Январь 16:04

Полювання на ондатру, в січні-лютому тільки починає набирати популярності. Внаслідок частих відлиг, великий гризун все частіше виходить назовні для того, аби поповнити свої продовольчі запаси, які помітно зменшилися за зимовий сезон. Їх шкура, яка служить основним трофеєм, до цього місяця стала значно більш щільною, а, отже, і цінною. Варто звернути увагу, що вже на початку березня полювання на неї буде під забороною. У цій статті ми розповімо про звички ондатри в лютому, враховуючи раптове потепління, а також коротко про основні засоби полювання на неї в Україні. Тепер про все по порядку.

 

Поведінка ондатри наприкінці січня

Під час жорсткого крижаного покриття, яке протрималося до початку цього місяця, запас корму ондатри нещадно добігав кінця. Ця тварина утворює своєрідні, унікальні підводні хатки, вхід в які робиться через віддушину у кризі, або через землю, якщо це дозволяє ґрунт. Вода жодним чином при цьому в неї не потрапляє, позаяк сама хатка робиться вище входу і рівня води. Самі хатки утеплюються за допомогою зів'ялої трави, розстеленої по її днищу, а для зимових запасів створюється окреме приміщення, з більш холодним і захищеним від води середовищем. Під час великих снігових насипів, тварина також часто виходить назовні, однак ходить під снігом, і для пошуку доводиться залучати собак. Законодавство вкрай жорстко стоїть на збереженні місць проживання цих, і будь-яких інших хутрових, а тому руйнувати їх є неприйнятним і карається великим штрафом.

 

Полювання на ондатру протягом другої половини зимового сезону

Якщо в Росії, для полювання на настільки дрібних хутрових застосовуються капкани, то в нашій країні подібна практика вважається браконьєрством, і також підлягає законної відповідальності. Полювання на неї і без того не представляє з себе великих складнощів і рекомендується більше новачкам, яким буде корисним отримати такий важливий досвід. Простота полювання на неї забезпечується, в першу чергу, її слабким зором, завдяки якому мисливець з рушницею може підійти на максимально близьку відстань для більш точного пострілу.

Отже, полювання на ондатру ведеться з берегу, ідеальне місце можна знайти за характерною віддушиною у кромці льоду біля самого берега. На заміну поганого зору, ця тварина володіє приголомшливим слухом, а тому єдиною і вкрай важливою умовою стане максимально безшумне пересування. За умови відсутності криги, її досить часто можна побачити плаваючою біля берегу водойми, де вона і шукає собі їжу. Перед безпосереднім пострілом, слід дочекатися доки ондатра підпливе максимально близько до берега, та буде перебувати подалі від свого лігва, щоб її легко можна було забрати, аби не намокнути в зимовій воді і, що важливо, щоб поранена тварина не змогла забратися назад у яму. Постріл проводиться неодмінно в голову, щоб ні в якому разі не залишити подранка, а це відмінний шанс для початківця мисливця повправлятися в тактиці, відповідальності, безшумності і влучності. Ну а ми бажаємо вам приємно провести час за улюбленою справою. Ні пуху ні пера!

Смотрите также:
223 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото