Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Особливості полювання бобра та його поведінка на початку зими

Особливості полювання бобра та його поведінка на початку зими

Вавілен Асаговський 19 Декабрь 06:01

Бобер, не дивлячись на малі розміри та принадлежність до сімейства гризунів, є дуже популярним мисливським видом у нашій та сусідніх країнах. Ці ссавці дуже розумні, мають вплив на середовище де проживають та навіть здатні міняти ландшафт, створюючи греблі. У грудні вони закінчують приготування до зимівлі, але досі виходитимуть задля поповнення запасів із своїх укриттів. У цій статті ми розповімо про звички бобра в грудні, а також про способи полювання на нього.

 

Особливості поведінки бобрів

Ареал проживання цього хвостатого представника гризунів простягається від берегів Атлантики на схід до Монголії. Улюблені місця проживання бобрів - це берега маленьких річок, струмків і озер. Тут вони споруджують греблі з повалених ними дерев, і в утворених загатах будують нори або хатки в яких живуть і ховаються від хижаків. Бобри харчуються гіллям і корою, яку обгризають з повалених дерев. Вони можуть жити як сім'ями, так і поодинці. Боброва сім'я може нараховувати від 5 до 8 особин. Протяжність їх володінь може варіюватися в залежності від кількості їжі у навколишньому середовищі. Для полювання на бобра насамперед потрібна витримка оскільки цей звір дуже полохливий і має гарний слух. Якщо бобер, пливучи в воді відчуває небезпеку, то різко плескає своїм великим хвостом по воді, даючи сигнал своїм родичам пірнути під воду. 

 

Методи полювання на бобра

Найкращий метод полювання на бобра - це рушничний метод, а для цього методу необхідна хороша засідка. Таке полювання зазвичай відбувається приблизно з листопада по січень. Для нього краще всього використовувати дріб. Але тут важливо врахувати, що потрібно бути дуже точним, і спробувати покласти бобра з першого пострілу, в іншому випадку поранений бобер пірне під воду і вже просто не вирине.

Підходячи до бобрових хаток мисливцеві слід враховувати напрям вітру. Оскільки у бобрів добре розвинені нюх і слух, не потрібно підходити з того боку з якої дме вітер. Якщо при полюванні на інших тварин досить часто використовується метод полювання з підходу, то у випадку з бобрами цей метод просто не працює. Під час полювання на бобрів найкраще використовувати засідковий метод. Зазвичай, засідка робиться на протилежному березі, на тому боці з якого дме вітер. Для правильної засідки слід обладнати місце, попередньо забравши всі сухі гілки і все що може послужити джерелом шуму. Також, задля вдалого полювання, має велике значення попередня розвідка місцевості, яка включає в себе пошук і виявлення нір, погриз кори на березах. При спостереженні за бобрами важливо з'ясувати час їх появи і інші нюанси. Також слід враховувати глибину дна біля берега оскільки після того як бобер буде здобутий, мисливцеві ще потрібно буде дістати його з води що буде досить складним оскільки полювання на бобра відбувається в основному восени-взимку. Ще одним важливим фактором буде швидкість течії річки, оскільки вона впливає на швидкість пересування звіра.

 

Висновки

Для полювання на здавалося б таку легку здобич як бобер, потрібно мати справжні мисливські якості: уміння терпляче вичікувати, сидячи в засідці, і не видавати ніяких звуків; влучність що б підстрелити звіра який і так являють собою досить маленьку мішень, в порівнянні з іншими тваринами, та ще й може бути поміченим лише по голові що стирчить з води; і в кінці кінців спритність яка знадобиться що б витягнути підстрілену здобич з води, а якщо врахувати що більш старі тварини зазвичай тонуть коли в них стріляють, то тут знадобиться ще й блискавична спритність. Тож полювання на бобра на початку зими буде далеко не простим, для цього потрібна тривала практика.  

Смотрите также:
  444 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото

  Автор: Олег
  Автор: Владимир
  Автор: Дмитрий