Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Ондатра. Розселення по світу та засоби існування.

Ондатра. Розселення по світу та засоби існування.

Вавілен Асаговський 25 Май 15:55

Серед усіх ссавців, що обрали собі у якості місця проживання водні та приводоймові місцевості, найпоширенішим видом є саме ондатра. Висока плодючість цих тварин, навіть попри посилену мисливську діяльність минулого століття, допомогла цим тваринам вижити у нових для них умовах та розповсюдитись майже по всьому Євразійському континенту. У цій статті ми розповімо про те, чим живуть ондатри протягом весняно-літнього сезону, та про вплив людини на її популяцію. Далі – детальніше.

 

Поведінка ондатри протягом травня-червня

Від початку минулого місяця ондатри вступають у активну фазу розмноження, за чим слідує утворення нових сімейств та масове розселення тварини вздовж зайнятих ділянок. Протягом усього теплого сезону тварини ведуть розмірений засіб життя, більшість часу проводячи лише за здобуванням корму та вихованням молодого потомства. Основу живлення для них представляють майже виключно великі водорості, що зростають у прибережній зоні, проте вони також можуть годуватися молюсками та невеликими амфібіями. У якості місця проживання, тваринами обираються, загалом, заболочені береги річок, де течії відносно слабкі. Після розселення молодь обирає собі нові, незайняті ділянки берегу неподалік, тож проживання їх достатньою мірою кучне.

У якості житла вони використовують системи тунелів, вхід в які розташований глибоко під водою, завдяки чому не замерзає навіть за сильних морозів. За відсутності можливості збудування нір через рихлий ґрунт чи малу глибину на ділянці вони також здатні будувати собі хатки, частіше за все посеред високої рослинності, у близькому доступі до джерела корму та заради додаткового маскування.

 

Молодь

Період розмноження, на відміну від багатьох великих гризунів не обмежується весняною порою, а натомість розтягується до наступу осіннього похолодання. Від парування до народження виводку проходить всього-лише 4-5 тижнів. Молодь народжується не вкритою хутром, проте вже за два тижні вони повністю покриються шерстю та навчаються впевнено плавати. Через лише місяць після народження, ондатри стають повністю підготовленими до самостійного існування та виганяються самицею з хатки або нори, де для них пристосована спеціальна камера. 

 

Людина

У випадку із ондатрами, людина зіграла вкрай позитивну роль у розселенні цих тварин на всій території Європи та північної частини Азії, особливо зважаючи на те, що приблизно століття тому вони проживали виключно не території північної Америки. Висока плодючість тварин та популярність їх розведення заради міцного та водонепроникного хутра допомогла тваринам швидко розповсюдитись новим континентом. Навіть висока популярність необмеженого заборонами полювання протягом значної частини минулого століття не завадила тваринам широко розповсюдитись по всій її території. У свою чергу, через свої апетити та значну численність, тварини негативно впливають на флору, на ділянках проживання, у голодні годи можуть навідувати огороди та поля зернових, що вирощуються людиною. Тим не менш, час, коли дозволено полювання на ондатру в Україні є обмеженим, гарантуючи повний захист тварин протягом всього їх, довгого періоду розмноження.

Смотрите также:
  217 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото

  Автор: Максим77