Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Ондатра. Її поведінка взимку та особливості полювання.

Ондатра. Її поведінка взимку та особливості полювання.

Вавілен Асаговський 15 Декабрь 05:59

Полювання на ондатру є досить поширеною практикою у наших краях, крім того, вона цілком може стати непоганою практикою для мисливця початківця, а також непоганим відпочинком для бувалого майстра своєї справи. Завезена одного разу з Північної Америки, вона швидко стала повноправним мешканцем нашої фауни, і зайняла своє місце в харчовому ланцюжку. У цій статті ми розглянемо найбільш поширені методи полювання на ондатру, а також її сезонну поведінку.

 

Загальний опис ондатри.

Як ви, напевно, помітили ондатра своїм зовнішнім виглядом досить сильно нагадує щура, але повадки і місця проживання більше ріднять цього гризуна із бобром. Ці тварини зазвичай сіляться у річках, озерах, і навіть штучних водоймах, які можуть перебувати в межах міста, позаяк навіть сусідство з людиною цих звірів не лякає. Ондатра, в середньому, важить 1-1,5 кг, а довжина її може варіюватися від 20 до 35 сантиметрів. Раціон їх харчування в основному становить рослинна їжа хоча вони не гребують також деякими комахами і земноводними. Оскільки ондатра пристосована для життя у воді, її задні лапи забезпечені перетинками, під водою вона може перебувати більше 6 хвилин. Ондатра цінується перш за все за своє хутро, який складається з блискучих і довгого волосся. 

 

Засоби полювання на ондатру

Полювання на ондатру можна вести за допомогою рушниці, але тут одразу ж виникають деякі труднощі. Перше і найголовніше завдання, під час полювання на ондатру з рушницею, полягає в тому, щоб не зіпсувати хутро, звичайно ж, доцільніше стріляти в голову, але це зробити досить складно тому що ондатра є досить маленьким звіром, але при тому досить швидким. Потрапляння в саму ондатру, не кажучи вже про її голову є проблематичним завданням. Але така складність додасть справжньому мисливцю тільки азарту. Крім того, у підстреленої ондатри є один плюс, на відміну від бобра вона не тоне, а якщо піде під воду майже напевно спливе через 10-15 хвилин.

Найбільш поширений метод вполювання ондатри за допомогою рушниці - полювання з засідки. Таке полювання найчастіше відбувається вранці. Перш за все варто переконатися в наявності ондатри в водоймі, якщо вони там є, то потрібно зробити собі якісне укриття. До такого укриття є певні вимоги, насамперед воно повинно бути непомітним, так само необхідна якомога більша зона для огляду, найкраще, коли укриття знаходиться на височині. Тепер залишається дочекатися ондатри і зробити постріл. І якщо для вполювання інших водних гризунів важлива глибина водойми, і мисливцеві потрібно обирати місця прискіпливіше, з ондатрою це не обов'язково, бо після пострілу вона не потоне.

 

Висновки

Полювання на ондатру не є скрутним завданням, але не варто недооцінювати цього звіря, за, на перший погляд, неповороткість на суші, гризун розвиває непогану швидкість у воді, тому для його затримання, буде потрібною, перш за все, вся ваша влучність, а також зосередженість. І не дивлячись на те, що у ондатри поганий зір, вона має досить розвинений нюх, тому вистежуючи ондатру не варто стояти за вітром до неї. 

Смотрите также:
  219 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото

  Автор: Николай
  Автор: Дмитрий
  Автор: Олег