Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Олень плямистий. Поведінка у період розмноження.

Олень плямистий. Поведінка у період розмноження.

Вавілен Асаговський 26 Сентябрь 13:02

Мисливський сезон на копитних, та, безпосередньо оленевих, тварин офіційно вважається відкритим, але, нажаль, доки на спеціалізованих господарствах не будуть узгоджені ліміти на здобич тварин, полювання на них допоки залишається неможливим. У цій статті ми розповімо про те, як поводять себе плямисті олені у вересні, їх популяцію та як пов’язаний їх період гону із наймасовішим сезоном полювання на них, але, про все по порядку. 

 

Повадки оленя плямистого у вересні

Ще до початку осені, олені плямисті набирають свою максимально річну вагу, їх роги вже значно виросли та зміцніли з червня. Сезонне линяння розпочнеться лише в останні дні гону, надалі їх хутро стане значно щільнішим та довшим. Основу харчування все ще складає зелена рослинність, але олені все більше віддають перевагу опалим жолудям та листям молодих дерев, інколи можуть поласувати лісовими ягодами та навіть грибами, яких у лісі на часі вдосталь. На відміну від козуль, оленя плямистий, разом із благородним, скинуть роги лише у квітні. Не дивлячись на сильні роги, ці тварини майже не здатні захиститися від хижаків. Вовки час від часу скоюють напади на молодняк та дорослих тварин, переважно самиць. 

 

Період розмноження оленя плямистого

В останні тижні вересня у оленя плямистого, майже одночасно із оленем благородним, розпочинається період гону. В цей час, найсильніші самці, яким вже виповнилося більше 5 років, збирають навколо себе найбільшу кількість самиць. Територія його проживання на цей період суворо розмежовується, та тварини тримаються однієї, невеликої частини лісу. Знайти їх стає доволі легко по скупченню слідів, що залишають самець, його самиці, та цьогорічний молодняк самиць, що тримається там само, але трохи у стороні. Площа розселення тимчасово сформованих стад може сягати лише 1-2 квадратних кілометра. Самці дуже гостро реагують на появу інших самців на їх території, що доволі часто стає причиною бійок між ними. Під час бійок, олені використовують як основну зброю свої міцні та гострі роги, а наслідки час від часу стають фатальними для одного з суперників. Ватро зауважити, що помітно слабші самці рідко вступають у бійку із сильнішими за них, а суперництво проходить лише між приблизно рівними за віком особинами. Період гону продовжиться до середини жовтня й остаточно завершить лише наприкінці наступного місяця.

 

Полювання та період розмноження

Нагадаємо, що полювання на копитних наразі неможливе через не встановлені ліміти на здобич тварин. Загалом, вересень стає періодом масового полювання на трофейного самця. Цей період року дуже добре підходить для полювання на плямистого оленя, бо на цей час тварини втрачають всяку обережність та до них можна підійти на найближчу відстань. Окрім цього, плямисті олені дуже різко реагують на акустичні манки, що імітують самицю або конкуруючого самця. Полювання на них стану можливим лише після встановлення лімітів, тож рекомендуємо стежити за останніми новинами.

Смотрите также:
  320 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото

  Автор: Алеся