Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Лисиця. Особливості виховання молоді наприкінці весни - на початку літа.

Лисиця. Особливості виховання молоді наприкінці весни - на початку літа.

Вавілен Асаговський 22 Май 15:02

Лисиця – один з найпоширеніших представників псових, що проживає у лісах Європи, тому зустріти її можна практично на всій території України, включаючи степові та найбільш порослі лісами місцевості. Протягом травня, ця тварина продовжує виховання молодняка, який вже на початку осені повинен вийти у самостійне життя. У цій статті ми розповімо про те, які зміни у поведінку лисиць приносить наближення літнього сезону.

 

Поведінка лисиці у травні

Протягом всієї весни та більшої частини літа лисиця веде переважно осілий засіб життя, до якого її змушує поява цьогорічного потомства. Тварини проживають у норах, які радше відбирають у інших норних ссавців, аніж викопують самостійно. Проте, не зважаючи на те, що в українських лисиць дуже мало природніх ворогів, заради безпеки свого потомства, її сім’ї забезпечують запасні виходи та подеколи мають запасні нори, полишені іншими лисицями минулого року, або іншими тваринами.

Самиця ввесь день проводитиме у норі, разом зі своїм виводком, тоді як на самця накладаються зобов’язання з пошуку їжі для всього сімейства. Останній, шукатиме здобич переважно у нічну пору доби, проте коли джерел здобуття їжі навколо мало – він може полювати й вдень, проходячи значні відстані та тримаючись подалі ділянок помічених іншими сімействами.

Основу живлення для лисиць становлять дрібні гризуни, у наших широтах – це миша-полівка, якої дуже багато у степовій місцевості. Окрім цього, лис, за можливості, може вполювати собі зайця русака, або, що трапляється частіше, його молодняк. У місцевості, що розташована поряд із малими водоймами, він час від часу навідується до берегу, де знаходить та руйнує гнізда качок й інших водних птахів, викрадаючи яйця та забираючи пташенят.

У місцевості, де здобичі для лисиць у природі стає мало, вона час від часу прибігає до крадіжки свійської птиці, забігаючи заради цього у села та окраїни великих населених пунктів. Проте, крадіжка птиці для більшості українських областей – все ж не дуже поширене явище. Окремою проблемою у взаємодії лисиці з людиною є значний відсоток тварин які хворіють на сказ та заражають на нього міських та сільських собак. Особливо часто ці випадки трапляються у засушливі роки, коли брак їжі змушує лисицю не гребувати падаллю.

 

Підростаючий молодняк

Молодь лисиці розвивається дуже швидко, вже наприкінці цього місяця їх можна помітити на виході з нори, де вони бавляться під пильним наглядом самиці. Невдовзі вони вже намагатимуться полювати на дрібних гризунів разом із батьками. Протягом другої половини місяця вони вже потроху привчатимуться до м’ясної їжі, що її приносить самець, проте й надалі годуватимуться молоком матері аж до початку літнього сезону.

У одному виводку лисячого сімейства може налічуватись до 8-12 лисенят, високий процент з яких, на відміну від молоді вовка, переживає свій перший рік. Восени, вони повною мірою стануть здатними до самостійного існування, та вестимуть кочовий засіб життя. У свій перший сезон розмноження вони вступлять через два роки.

Нагадаємо, що полювання на лисиць поза визначеним для цього періодом, кваліфікується як браконьєрство!

Смотрите также:
258 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Дмитрий