Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Крижень у червні. Поведінка та популяція виду.

Крижень у червні. Поведінка та популяція виду.

Вавілен Асаговський 22 Июнь 10:26

Літній сезон вступає у силу дуже швидко, стовпчик термометру стрімко зростає, водойми прогріваються до найвищих температур, створюючи ідеальні умови для життєдіяльності водоплавних птахів. Крижень - один з найпоширеніших мисливських видів України, що населяє більшість прісних водойм. Червень для нього стає продовженням періоду розмноження, та він протікає дещо інакше ніж у інших птахів. У цій статті ми розповімо про те як проводить літній сезон дика качка, а також про її взаємодію з людиною. Далі - детальніше.

 

Поведінка крижня протягом червня, продовження періоду розмноження

У червні більшість птахів закінчує насиджування яєць, з яких вилуплюється цьогорічний виводок. Молодь перші дні тримається гнізда, проте вже через два тижні стають здатними до плавання та всюди подорожуватиме слід за самицею. Самці ж, одразу після утворення кладки відокремлюються від самиць, тож їх наразі можна помітити на водоймі значно частіше, позаяк останні дотримуватимуться більш закритих ділянок. Кладки, частіше за все розташовуються поблизу водойм або в щільному очереті, максимально вкриті від очей людини. Якщо перша кладка крижня була зруйнована, то самиця здатна зробити ще одну. Одне гніздо може налічувати до 12-14 яєць. Молодь здійметься на крило лише через 2 місяці після народження, тобто напередодні серпня. До того часу вони значною мірою зростуть та окріпнуть, що дасть їм змогу перелітати значні відстані.

Величезним плюсом для крижня є його всеїдність. Основу живлення цих птахів становить водна та наземна рослинність, а також молюски та личинки комах, до яких вони в змозі дістатись. Задля пошуку їжі вони пірнають передньою частиною тіла до дна на мілководних або прибережних ділянках, відщіпуючи м’які частини водоростей та перетираючи їх міцним дзьобом.  

 

Популяція та взаємодія з людиною

Навіть незважаючи на високу популярність полювання на крижня та ранній початок сезону дозволу, чисельність цього птаха неуклінно зростає завдяки цілому ряду факторів. По-перше ці птахи живуть доволі довго, у середньому до 25-29 років, навіть у природному середовищі. По-друге - вони вміло та надзвичайно швидко пристосовуються до нових умов, створених людиною, можуть проживати та розмножуватись навіть у містах, поряд із людиною. Ведуть скритний засіб життя виключно у період розмноження. Крижень вступає у період розмноження вже через рік після народження, швидко вчаться плавати, а потім і літати, долаючи під час сезонних перельотів значні відстані. Тож, зважаючи на вищеперечислене, тенденція подальшого поширення ареалу та загальної популяції птахів й надалі буде стабільною, що може порадувати як мисливця так і природозахисні організації.

Сезон полювання на цього птаха відкривається у серпні.

Наразі полювання на нього та навмисне руйнування його гнізд підпадає під сувору заборону.

Смотрите также:
220 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Владимир
Автор: Володимир