Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Козуля. Поведінка та затяжне відкриття на трофейного самця.

Козуля. Поведінка та затяжне відкриття на трофейного самця.

Вавілен Асаговський 29 Май 15:57

Козуля – одне з дуже небагатьох виключень під час сезонної заборони на полювання, проте і це стосуватиметься виключно трофейних самців та тільки за умови узгодження лімітів на здобич тварини на господарствах. Самці цих копитних не приймають участь у виховуванні молоді та на відміну від інших оленевих, їх роги вже сягають максимальної довжини. У цій статті ми розповімо про сезонну поведінку козулі та чи слід очікувати відкриття лімітів на козулю протягом завершення цього та наступного місяця. Далі – детальніше.

 

Поведінка козулі напередодні – на початку літа

Самці козулі, що лише цього року відокремилися від зграй самиць ведуть напівзграйний засіб життя, до вступу у свій перший період гону вони подорожуватимуть переважно по 2-3 особини. Їх перші роги вже достатньою мірою зміцнилися та отверділи, останні лахміття шкіри були очищені о дерева протягом травня. Роги дорослих самців стали ще більше ніж минулого року, хутро пройшло через процес линяння, після якого стало більш коротким та менш щільним. Не дивлячись на закінчення загального линяння, самці значно частіше навідуватимуть солонці, аби зміцнити роги та хутро, що вкрай необхідно для майбутнього періоду гону.

Самиці, тим часом, більшу частину доби проводитимуть у затінених ділянках. Після того як молодь впевнено стане на ноги матері знов згуртуються у нечисельні зграї. За рахунок меншої маси та метаболізму вони значно менше страждатимуть від спеки, ніж їхні більші оленеві родичі, тому у більш-менш прохолодні дні, час від часу, все ж спостерігатимуться на пасовищах. Загалом, стада самиць, разом із нещодавно народженим молодняком, намагатимуться триматися якомога ближче до джерела питної води, водойм, річок, тощо, проте у той же час віддаватимуть перевагу щільним частинам лісу поряд із широкими галявинами, що можуть слугувати пасовищами в особливо спекотні дні. На зразок самців, самиці козулі також час від часу навідують солонці.

Молодь розвивається дуже швидко, якщо після народження вони ховалися та проводили майже увесь час у щільних кущах, то вже зараз, на момент кінця весни – початку літа, стають здатними до бігу та навить пропливати великі дистанції. Протягом всього часу вони не відлучатимуться від стад самиць та разом із ними починають навідувати відкриті пасовища. Не дивлячись на те, що молодь вже стає здатною годуватися молодою зеленню, вони не відмовлятимуться від молока ще декілька тижнів.

 

Особливості полювання та обмеження з якими доведеться зіштовхнутися у травні-червні

Наразі, від початку травня, офіційно дозволяється полювання на козуль, проте виключно на трофейних, дорослих самців. Проте святкувати рано, оскільки для цього повинні встановитися та узгодитися з мисливськими угіддями ліміти на здобич тварин, які залежатимуть від особливостей розселення та загальної чисельності тварин на певній ділянці. Минулого року, відкриття лімітів дуже затягнулося, тож ми можемо лише сподіватись на скоріше визначення лімітів. Полювання на самиць, тим часом, залишатиметься під суворою забороною, оскільки саме від них залежить виживання цьогорічної молоді та зріст популяції тварин на наших просторах.

Смотрите также:
  438 0
   
  Комментарии

  Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

  Календарь

  Самые читаемые

  Комментируемые

  Случайное фото

  Автор: Александр
  Автор: Евгений
  Автор: natalka.v73@gmail.com