Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Єнотовидний собака квітень

Енотоподібний собака. Особливості поведінки у квітні.

Вавілен Асаговський 13 Апрель 09:48

Поза мисливським сезоном та після квітневого потепління, природа починає прокидатись навіженими темпами. Дерева вже починають вкриватись зеленим листям, повітря у лісі наповнюється весняними ароматами. Тваринний світ, тим часом завершує сезон розмноження, який, цього року, затягнеться через тривале похолодання та низькі температури протягом березня. У цій статті мова піде про зміни, що відбуваються у поведінці єнотоподібного собаки, розповсюдження та вплив людини на його чисельність. Далі детальніше.

 

Весняні зміни у поведінці єнотоподібного собаки під час потепління

Сон уссурійського єнота завершився ще наприкінці лютого, та не продовжувався протягом березня навіть не дивлячись на морози. Цього року його сплячка була дуже переривистою через часті нетривалі відлиги, та нестабільну погоду. Одразу після остаточного прокидання та нетривалого жирування почався період парування, що цього року прийшовся на другу, теплішу, половину березня. На цей момент тварини вже утворили пари та займаються пошуками їжі.

Єнотоподібний собака – дуже всеїдна тварина, може живитися як молодою зеленню так і м’ясною їжею. Основу їх годування, як і лисиці, складають малі гризуни, проте вони також знаходять та руйнують наземні кладки птахів, час від часу годуються великими повзучими комахами та жабами. Цим тваринам властиво накопичувати велику кількість жирової маси, яка слугує їм джерелом енергії під час холодного сезону. За минулу зиму та тривалу сплячку вони втратили значну частину ваги, а тому посилено її набирають, особливо самиці, що здебільшого ходять вагітними. Як і завжди, на пошуки їжі вони виходитимуть виключно у темну пору доби, на світанку повертаючись до нір, що були відібрані у лисиць або борсука, значно рідше – викопують самостійно напередодні наступу зими. Наразі нори вже пристосовані до появи молодняка, частина з них поглиблена, або додані додаткові коридори. Перші ори з’являються у тих особин, що провели свою першу зиму на відкритих ліжках та товстому корінні дерев.

 

Особливості поширення, вплив на довкілля та вплив людини

Єнотоподібний собака був завезений у Європу лише минулого століття з Азії, проте за цей час дуже сильно поширився країною та дуже добре пристосувався до нових умов. Останній перелік тварин проводився 2007 року, тоді їхня чисельність складала трохи більш ніж 10000 особин. Того ж року, мисливська діяльність забрала життя 2300 особин, проте завдяки сезонним обмеженням на полювання їхня чисельність активно зростає. Ця тварина намагається триматись якнайдалі від людських поселень, але час від часу все ж помічається на сміття них звалищах, особливо у голодні роки.

Непристосованість організму єнотоподібного собаки до нового довкілля та звичка годуватись падаллю, призвела до того, що ця тварина забрала у лисиць перше місце за захворюваність на сказ, тому контактування з нею може бути доволі небезпечним.

Полювання на єнотоподібного собаку у квітні ЗАБОРОНЕНЕ!

Смотрите также:
200 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото