Трофей

клуб охотников и рыболовов

Статьи и советы для охотников

Бобер. Чисельність та засоби існування наприкінці весни.

Бобер. Чисельність та засоби існування наприкінці весни.

Вавілен Асаговський 18 Май 14:59

Життя мирних видів стає дедалі активнішим із широким розвитком флори на українському просторі. Травоїдні тварини, не відчуваючи нестачі корму, ведуть спокійний та розмірений засіб життя. Проте бобри ніколи не сидять без діла, та багато часу приділяють розширенню своєї території, на відміну від інших тварин, пристосовуючи зайняти ділянки під власні потреби. У цій статті ми розповімо про відмінності поведінки бобра напередодні літнього сезону, розширення території та вплив людини на його популяцію.

 

Поведінка бобра напередодні літнього сезону

Бобри наразі ведуть розмірений засіб життя, проводячи більшу частину доби за живленням. Сезон парування цих гризунів проходив на межі січня та лютого, а вагітність триває до 110 діб. Поява приплоду прийдеться на початок-середину наступного місяця, а до того моменту самиці не часто виходитимуть із хаток. Бобри проживають доволі великими сім’ями, що складаються з дорослих самця та самиці та двох їх останніх приплодів. Минулорічний молодняк ще довго не покине батьків, аж до приходу свеї статевої зрілості, що наступить на другому році життя. Молоді бобри, які вже виповнилося два роки потрохи починають покидати велике сімейство, після чого вони шукатимуть собі нові території, та облаштовуватимуть їх під себе та нове сімейство. Звісно ж, розумні тварини підбирають собі нові ділянки зважаючи на кормову базу, де буде мінімум потреб для будівництва. Території їх проживання постійно розширюватимуться, а території ділянок, що давно обжиті бобровим сімейством можуть сягати декількох кілометрів у радіусі.

 

Хатки, греблі та нори

Основним матеріалом для будівництва хаток та гребель є деревина, тонкі та товсті гілки певних сортів дерев, частіше за все: вербу, осику та вільху. Їх надзвичайно гострі та міцні зуби можуть завалити навіть великі дерева, тоді як молоду рослинність вони валять лише за декілька укусів. Під час будування греблі вони також використовують глину, мул, листя дерев та малим гіллям. Здатністю цих тварин до будівництва та врахуванням при цьому найменших деталей вони здобули собі неабияку славу та статус надзвичайно розумних та скооперованих тварин. Проте, до будівництва гребель вони вдаються далеко не завжди, частіше за все на вузьких частинах річок, задля розширення своїх ділянок. Під час пошуку їжі вони не відходять від водойми на далекі дистанції, позаяк поза водного простору не в змозі захиститися від хижаків. Як основне житло використовуються хатки, що будуються з малих гілок та ґрунту. Будування хаток виконується тоді, коли берега надто пологі або ж сформовані з м’якого ґрунту та не придатні до риття нір. 

 

Бобер та людина

Протягом минулих двох століть бобер на території сучасної України був на межі повного знищення через надзвичайну популярність його шкури. Протягом останніх років його чисельність почала швидко зростати, загалом через обмеження на полювання та особливо через значне зниження попиту та цінності здобутої тварини. Наразі, нові, обширні боброві сімейства все швидше поширюються країною, з’являючись навіть на тих ділянках де він був винищений повністю. 

Смотрите также:
276 0
 
Комментарии

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, что бы добавить комментарий.

Календарь

Самые читаемые

Комментируемые

Случайное фото

Автор: Владимир